RockShock

Internetový rockový magazin

Na vinylu vychází album punkové kapely Stalinovy oběti

Text: PHR Records

Pražskou punkovou kapelu STALINOVY OBĚTI založila někdy na přelomu let 1987/88 parta kámošů z jednoho gymnázia. I kvůli provokativnímu názvu se k prvnímu koncertu propracovala až těsně před revolucí, na podzim roku 1989. Stalinovky tak patří ke kapelám, které zazářily v těsně porevoluční době.

Množství koncertů s legendami punkové scény je brzo dostalo do obecného povědomí. Skvělý potenciál, pestrá nálada skladeb, kdy ostré punkové agitky střídají až post-punkově temné proklamace, si tenkrát zasloužily vydání plnohodnotné desky. Stalinovy oběti bohužel skočily dříve, než byl natočen jakýkoliv oficiální záznam. Jejich zpěvák Filip následně založil rockovou kapelu Prohrála v kartách a ještě později se stal hudebním skladatelem (mj. Anna K., Aneta Langerová ad.).

Stalinovy oběti ale nezůstaly zapomenutou kapelou, jejich nahrávky se dál šířily mezi punkovými fanoušky. Ale až teprve nyní vychází první oficiální nahrávka Stalinových obětí. Album poskládané z nejlepších dochovaných dobových záznamů je důstojnou připomínkou této pozoruhodné kapely. Právě vydaný vinyl určitě zaujme všechny, kteří kapelu dlouhodobě poslouchali, i ty, kteří se teprve chystají objevit jeden z klenotů tuzemských punkových archivů.

Související odkazy:
LP k poslechu – www.papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com
PHR Records – www.phr.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 563

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *