RockShock

Internetový rockový magazin

Fléda slaví dvacet let s novými prostory, projekty a velkými hudebními jmény

Text: Martin Brzobohatý

Klub Fléda po vynucené pauze znovu otevírá dveře návštěvníkům. Podzimní sezona přináší řadu novinek a nevšedních zážitků. Jeden z nejzásadnějších hudebních prostorů v Česku slaví dvacet let existence a v přípravách na oslavy prochází výraznou rekonstrukcí. Produkční tým Flédy navíc využil koncertní odmlky k realizaci bohaté série akcí a jednoho zcela nového festivalu.

Podzimní dramaturgie s podtitulem ‘FXX‘ se nese v duchu oslav dvou dekád existence klubu. „Během dvaceti let se nám podařilo z Flédy udělat jeden z nejvýraznějších bodů na české, ale i širší evropské klubové mapě. Do Brna díky tomu pravidelně přivážíme jména světového významu. Během pandemie se nám pak povedlo udržet pohromadě tým, který za tím vším stojí. Toho si cením nejvíc,“ shrnuje provozovatel klubu Lukáš Stara a dodává: „Oslavy rozhodně nevynecháme. Navzdory nevyzpytatelné pandemické situaci jsme pro fanoušky připravili klubový návrat ve velkém. Přesně tak, jak si podobné jubileum žádá.“

Dokladem těchto slov je bohatý program narozeninové sezony, v němž nechybí zahraničí hvězdy. Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent BOYS NOIZE. Jedna z nejvýraznějších osobností elektronické scény posledních let, která spolupracuje třeba s Tommym Cashem, Frankem Oceanem nebo A$AP Rockym, představí v jediné letošní show v ČR očekávané nové album +/-. Nejinak tomu bude s návratem uznávaného islandského projektu GUS GUS, který přiveze čerstvou desku Mobile Home. Dvojice respektovaných headlinerů klubové série Echoes JOHN TALABOT (ES) a SURGEON (UK) zase slibuje jedinečné taneční zážitky. V plánu oslav tradiční brněnské kulturní meky nemůžou chybět ani hvězdy domácí scény jako MONKEY BUSINESS a PSH, VENTOLIN, MIG 21, MIDI LIDI nebo J.A.R.

„Návštěvníci klubu se mohou těšit na návrat do zrekonstruovaných prostor. Během nucené uzávěry se výrazně obměnilo vybavení celé Flédy. Proměnou prošel zejména hlavní bar a legendární ‘báreček‘. Část přiléhající ke klubovému dvorku může po rozsáhlé úpravě a odhlučnění fungovat i jako samostatný provoz. Jde o návrat k původním možnostem ‘bárečku‘, který je ale nově řešen mnohem praktičtěji. Kouzlo místa jsme samozřejmě zachovali,“ vysvětluje Stara a dodává: „Zavření klubu nám dalo prostor zamyslet se nad věcmi z jiné perspektivy. Hodně jsme řešili, jak zkvalitnit služby pro návštěvníky. Dopracovali jsme dlouholetou ideu širší filozofie celé budovy Flédy. Na rekonstrukci klubových prostor naváže v dalších měsících přepracování přední části budovy. Otevřeme nový bar a bistro. Nemůžeme se dočkat, až to vše uvidí návštěvníci.“

Samostatnou kapitolu představuje nový festival Maushaus. Ten v unikátním prostředí brněnského výstaviště uvede zahraniční line-up techno/undergroundových umělců. „Dostat do Brna taková jména jsme chtěli dlouho. Až covid nám paradoxně dal prostor vizi realizovat,“ vysvětluje dramaturgyně Marie Butula Cichá. Seznamu vystupujících spjatých s kultovními kluby jako Berghain, Fabric, Hard Wax nebo Tresor vévodí MARCEL DETTMAN (DE). Německý DJ a producent je považován za jednu z nejvlivnějších osobností současného techna vůbec. Spolu s ním se představí nezaměnitelné stálice LEGOWELT (NL), LOUISAHHH (US), ale i čerstvá jména jako BLACK LOTUS (DE) a THIRD SON (UK).

Fléda dlouhodobě usiluje o maximální bezpečnost návštěvníků, umělců i zaměstnanců zejména ve spojitosti s epidemiologickou situací. Klub dlouhodobě spolupracuje s nadací Podané ruce a Koordinačním centrem prevence Odboru sociální péče Magistrátu města Brna. Je držitelem certifikátu bezpečnějšího nočního života Hard And Smart. Klub Fléda zejména ve složitém pandemickém období podpořilo Statutární město Brno a Ministerstvo kultury ČR. Vstupenky na jednotlivé akce jsou v prodeji na sítích SMSticket a GoOut.

Vybrané akce podzimní sezony 2021
24. 09. – EKTOR
30. 09. – POLEMIC, MEDIAL BANANA
01. 10. – MaushausMARCEL DETTMANN (DE), LEGOWELT (NL), LOUISAHHH (US), BLACK LOTUS (DE), THIRD SON (UK)
02. 10. – SENSEY, SKINNY BARBER
07. 10. – GAIA MESIAH
13. 10. – VENTOLIN
14. 10. – J.A.R.
15. 10. – CA$HANOVA BULHAR
23. 10. – ACH ANO
04. 11. – MIDI LIDI
05. 11. – EchoesJOHN TALBOT (ES)
10. + 11. 11. – MIG 21
12. 11. – BOYS NOIZE (DE)
20. 11. – GUS GUS (ISL)
25. 11. – SKYLINE
02. 12. – BERT & FRIENDS
04. 12. – MILION PLUS
07. 12. – POLETÍME?
10. 12. – EchoesSURGEON (UK)
15. 12. – MONKEY BUSINESS, PSH
17. 12. – TY NIKDY – label night

Související odkazy:
www.fleda.cz
www.facebook.com/fledaclub
www.instagram.com/fledaclub


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 540

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *