RockShock

Internetový rockový magazin

Salieri – Jen mrtví tančí

Text: Miloš Zubr

Tomáši, můžeš nám prozradit, jak vznikla skladba Jen mrtví tančí?
S myšlenkou na tuhle píseň jsem si pohrával už delší dobu, ale pořád se mi ji nedařilo dodělat. K dokončení přispěl až fakt, že bylo potřeba dopsat ještě nějaké písně na chystané nové CD. Soukolí šedých buněk se roztočilo, jak by řekl Hercule Poirot, a skladba byla na světě. Ovšem co se týče textu, tak musím jaksi podotknout, že kdo viděl náš klip a líbil se mu, tak ať se raději příliš nevrtá v textu a nechává se unést vizuální podobou, kterou mu dal režisér, protože kdyby se mělo točit přesně to, co jsem měl při psaní textu před očima, tak by se na to pravděpodobně asi nedalo dívat… a to ani po 22. hodině, ani od 18 let a kdo ví, jestli by to na někom nenechalo i trvalé následky.

Kdo přišel s námětem na klip?
Námět klipu jsme konzultovali hned na první schůzce s režisérem a kameramanem Romanem Machancem. Roman přišel s určitou vizí, kterou jsme společně probrali a upravili tak, aby se klip dal zrealizovat. Vizuální zpracování příběhu je výtvor režiséra. Roman Machanec klip nejen režíroval, ale celý ho i natočil.

Jak a kde probíhalo natáčení klipu?
Natáčení videoklipu probíhalo ve dvou fázích. V první fázi se točily záběry kapely a komparzu v kostele v Rostoklatech u Českého Brodu. Ve druhé fázi už probíhalo natáčení hlavní dějové linie s našimi hrdiny, kteří své role sehráli naprosto perfektně. Role ‘nemrtvých‘ skvěle ztvárnila taneční skupina B-different, která si na naši píseň připravila choreografii, která je vidět v závěrečných pasážích videa.

Můžeš nám prozradit nějakou veselou historku z natáčení?
Takovou naší veselou příhodou z natáčení je prasknutí blány u snare bubínku. Po prvotním šoku se naštěstí jedna fanynka obětovala a dojela do Prahy pro náhradní blánu, abychom mohli zase pokračovat v natáčení. Věříme, že se náš bubeník ponaučil, a že už od teď bude mít po ruce vždy náhradní blánu.

Salieri pokřtí album Memento v sobotu 27. 4. 2024. Místo konání je Sokolovna Nový Bydžov a podpořit je přijedou hradečtí hard & rolleři MANUAL a speedmetalová úderka RIMORTIS z Poděbrad.

FB událost – www.facebook.com/events/886641396351615

Další info na www.kapelasalieri.cz.


DALŠÍ ROZHOVORY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 2095

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *