RockShock

Internetový rockový magazin

Pete Doherty bude hostem festivalu Dny evropského filmu; vystoupí v Paláci Akropolis

Text: Smart Communication

PETE DOHERTY míří na festival Dny evropského filmu (DEF). Zahraje naživo po projekci dokumentu Peter Doherty: Cizinec ve vlastní kůži v neděli 7. dubna v pražském Paláci Akropolis. Fanoušci se tak mohou těšit nejen na nový filmový portrét enfant terrible britské rockové scény, ale také na osobní setkání s Petem Dohertym a režisérkou filmu Katiou deVidas.

Hudebník, skladatel a básník Pete Doherty je zakladatelem jedné z nejpopulárnějších ostrovních kapel začátku milénia The Libertines, která vynikala svou energickou syrovostí i Dohertyho poetickými texty. Nový film Peter Doherty: Cizinec ve vlastní kůži se odvážně soustředí především na Dohertyho boj s jeho démony. Film natáčela režisérka a Dohertyho partnerka Katia deVidas přes deset let. Za tu dobu nashromáždila přes 200 hodin materiálu. Ve filmu tak vidíme frontmana jedinečných The Libertines, jak se v době největší slávy propadá do pekla závislosti.

Doherty, jehož tvorbu často upozaďovaly nejrůznější skandály, ve filmu poznamenává: „Talent je v člověku, vychází z umělce, nikoli z drog; nikdy nevycházel z drog.“ „Dokument je o intimním hledání svobody mezi světly reflektorů a tmou, leskem a bídou, rozkoší a bolestí,“ říká režisérka Katia deVidas a dodává: „Je to film o naději, o muži, který si musí vybrat mezi uzdravením a životem bolestí rozervaného tuláka, který nahrává nové písně, o nichž sní, že ho vykoupí.“

Vstupenky na akci Peter Doherty: Stranger In My Own Skin & Live Show je možné zakoupit v předprodeji Paláce Akropolis – www.palacakropolis.cz.

Kompletní program festivalu a předprodej vstupenek je k dispozici na www.eurofilmfest.cz.

31. ročník festivalu Dny evropského filmu (DEF) se uskuteční od 4. do 9. dubna v Praze, Brně a Ostravě a následně od 10. do 14. dubna v dalších městech celé České republiky. Zve na výběr aktuálních hraných, dokumentárních i animovaných snímků evropských filmařů. Vesměs v české premiéře nabídne přes tři desítky děl uznávaných režisérů i svěží debuty ověnčené cenami z festivalů v Cannes či Benátkách i v rámci národních filmových cen. Program nabízí mimo jiné aktuální filmy Wima Wenderse, Fernanda Trueby či Alice Rohrwacher nebo retrospektivu Jessicy Hausner.

Film Peter Doherty: Cizinec ve vlastní kůži bude na festivalu Dny evropského filmu uveden v rámci soutěžní sekce hudebních filmů Film a hudba. Ta nabídne například i portugalsko-švýcarský film Manga dʼTerra, muzikál z lisabonského předměstí, kde se ocitá dvacetiletá Kapverďanka Rose pokoušející se v portugalském hlavním městě vydělat dost peněz na to, aby zabezpečila své dvě děti. Objevitel ‘Madonny Madridu‘ Penélope Cruz a držitel Oscara za film Belle epoque (1992), španělský režisér Fernando Trueba, je spoluautorem animovaného snímku Zastřelili pianistu (They Shot The Piano Player). Ve filmu se prolíná historie žánru bossa nova se společenskopolitickými událostmi 60. a 70. let v totalitními režimy sužovaných zemích Jižní Ameriky. Sekce Film & hudba nabídne i výstřední filmový portrét Daaaaaalí!, v němž elektronický hudebník a režisér Quentin Dupieux servíruje příběh stejně fantaskní, jako jsou obrazy surrealistického malíře Salvadora Dalího.

Související odkazy:
www.dnyevropskehofilmu.cz
www.facebook.com/DnyEvropskehoFilmu
www.instagram.com/dnyevropskehofilmu
www.youtube.com/@dnyevropskehofilmudaysofeu8359


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1271

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *