RockShock

Internetový rockový magazin

Po 12 letech se k výročí 40 let do Prahy vrací The Cassandra Complex

Text: Obscure Promotion

Ikonická elektronicko-rocková skupina THE CASSANDRA COMPLEX, kterou v roce 1984 založili irští hudebníci Rodney Orpheus a Paul Dillon, stále uchvacuje publikum svým průkopnickým zvukem.  Svůj první koncert v tehdejším Československu odehráli již v roce 1990, tedy pouhé 4 měsíce po sametové revoluci. Ten zatím poslední proběhl v roce 2012. Pro letošní významné kulaté výročí byl zvolen reprezentativní prostor Paláce Akropolis.

Cesta kapely začala, když se Orpheus a Dillon, inspirováni setkáním v nočním klubu v Leedsu, rozhodli založit skupinu, která spojila zvuk bicích automatů, syntezátorů a počítačových rytmů se zkreslenými kytarami – a dali tak vzniknout žánru industriálního rocku. The Cassandra Complex zůstávají i po čtyřiceti letech vlivnou silou elektronického rocku, v němž se mísí prvky EBM, industrialu, gothic rocku i nové vlny a synthpopu.

V roce 1985 se jejich druhý singl Moscow Idaho rychle vyšplhal do indie hitparád po celém světě, nasytil alternativní rozhlasové stanice a ovlivnil celou generaci kapel. The Cassandra Complex upevnili svůj vliv trilogií klasických alb: Grenade, Hello America a fanoušky oblíbené Theomania.

Po reunionu se kapela představila na elektrizujících vystoupeních po celé Evropě a Jižní Americe. Jejich zatím poslední studiové album The Plague z roku 2022 dosáhlo uznání kritiků a umístilo se na prvním místě německého Alternative Chart. V aktuální sestavě Andy Booth, Axel Ermes, Rodney Orpheus a Volkerem Zachariasem se na tuto kapelu můžete po více než 12 letech těšit znovu i v Praze.

21. 05. 2024 – Praha, Palác Akropolis
FB událost – www.facebook.com/events/1801863573584223
Obscure e-Ticket – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/678

Předprodej viz e-Ticket výše, dle místa konání dále v sítích GoOut a Ticketmaster.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1496

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *