RockShock

Internetový rockový magazin

Existuje přátelství mezi mužem a ženou? Slovenští zpěváci Mirka Miškechová a Juraj Hnilica v tom mají jasno

Text: NetwIN Production

Miliony lidí po celém světě si myslí, že přátelství mezi mužem a ženou neexistuje. Dodnes na toto téma vzniká mnoho rozdílných názorů a posudků z řad různých odborníků, psychologů i veřejnosti. Slovenští zpěváci MIRKA MIŠKECHOVÁ a JURAJ HNILICA v tom však mají jasno. Svůj názor na toto téma zvěčnili v novém singlu Pa a Pi.

„Nikdy by sme neverili, že medzi mužom a ženou môže byť aj jednoduché priateľstvo…“ začíná refrén nové společné písně slovenských hudebníků Juraje Hnilici a Mirky Miškechové, kterou české publikum zná díky hitu Cudzinka v tvojej zemi, do kterého si zpěvačku pozval Xindl X.

Píseň o přátelství mezi mužem a ženou nese v sobě jasný odkaz. Mýtus, který se už dávno snažilo lidstvo vyřešit, má v jejich společném duetu jasnou odpověď.

V písni si Juraj a Mirka zavzpomínali na dětství a retrospektivně procítili, jak bylo milé být součástí časů, kdy ještě nebyla doba ‘tabletová‘ a ‘iphonová‘ a rovnou ze školy spěchali na dvůr, kde si hráli až do večera. V televizi se tehdy vysílala pohádka Pa a Pi o dvou dobrodružných kamarádech z kočičí planety, podle které zpěváci nazvali samotnou píseň.

„Píseň jsem napsal mé dobré kamarádce jako narozeninový dárek, když slavila kulaté výročí. Téma přátelství mezi mužem a ženou mě nadchlo hned při první myšlence, a tak jsem se tohoto tématu chopil. Mirku jsem poznal na našem společném koncertě, kde mě hudebně i lidsky velmi zaujala. Pozval jsem ji na společný koncert a dostal jsem nápad požádat ji, zda by tuto píseň nazpívala se mnou. Mirka je skvělá, proto jsem moc šťastný, že souhlasila,“ říká slovenský zpěvák a muzikant Juraj Hnilica.

„Písnička mi byla od prvního poslechu velmi sympatická a milá. Jsem moc ráda, že v sobě nese i tajemství pohádky Pa a Pi, na které jsem vyrostla. Líbí se mi, že Juraj tvoří hudbu opravdu upřímně a není v tom cítit prvoplánový kalkul. Věřím, že se i klip bude líbit a vyčaruje svým divákům úsměv na rtech. Já osobně věřím v přátelství mezi mužem a ženou, protože sama mám takových dlouholetých přátelství vícero a jsou jedna z těch nejsilnějších, kdy nevadí ani to, že se rok dva nesetkáme, máme však k sobě stále velmi blízko,“ vysvětluje slovenská zpěvačka Mirka Miškechová důvod, proč se spoluprací s Jurajem souhlasila.

Související odkazy:
www.miskechova.sk
www.durikes.sk


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 777

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *