RockShock

Internetový rockový magazin

Květnová Praha v rytmu prvotřídního blues: Matt Schofield, The Reverend Peyton’s Big Damn Band i Delvon Lamarr Organ Trio

Text: Arts Marketing

Květen bude v Praze patřit prvotřídnímu strhujícímu blues. V rámci celoroční série Prague International Bluenight vystoupí na čtyřech koncertech přední jména současné bluesové scény. Hned 15. května ovládnou komorní klub Zasekávák divocí britští WILLE & THE BANDITS. O den později, 16. května, přijede do Paláce Akropolis virtuózní britský bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění ‘Kytarista roku‘ v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy MATT SCHOFIELD se svým triem. 21. května uvidí čeští fanoušci v Lucerna Music Baru jedno z nejžhavějších bluesových jmen současnosti a zároveň ‘bluesového vtipálka‘ REVERENDA PEYTONA s kapelou THE REVEREND PEYTON’S BIG DAMN BAND. Bluesový květen pak zakončí 22. května na stejném místě přední americký klávesista a hammonďák DELVON LAMARR se svým radostným a roztančeným triem. Koncerty pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music. Vstupenky na všechny koncerty jsou k dostání v síti GoOut.

Na britskou kapelu Wille & The Bandits (15. května, Zasekávák) pějí ódy hudební kritici i rockové legendy jako na jednu z nejvíce dynamických skupin současnosti. Jsou přirovnáváni k Led Zeppelin ve svém přístupu k rockovým rifům i akustickým pasážím. Smyčce, hudební pomlky a steel kytary připomínají směs emotivních Pink Floyd a John Butler Tria, která posluchače rozseká na kusy.

Výjimečný britský bluesový kytarista Matt Schofield (16. května, Palác Akropolis) je trojnásobným držitelem ocenění ‘Kytarista roku‘ v cenách British Blues Awards a členem Britské bluesové síně slávy. Dle magazínu Guitar & Bass jeden z deseti nejlepších britských bluesových hudebníků srovnávaný s Ericem Claptonem nebo Peterem Greenem a dle magazínu Guitarist jeden z nejobdivuhodnějších britských hráčů na tento nástroj. Celkově Matt Schofield vydal zatím pět oceňovaných studiových desek a čtyři živá alba.

Koncerty Reverenda Peytona s kapelou The Reverend Peyton’s Big Damn Band (21. května, Lucerna Music Bar) spojují hudební virtuozitu se zábavnou show v tom nejlepším slova smyslu. Reverend Peyton je mistr takzvaného fingerpickingu, hráčského stylu, kdy jediný muzikant zvládne vést basovou linku i akordickou stavbu a melodickou nadstavbu. Společně s frontmanem tvoří kapelu jeho žena Breezy hrající na valchu a bubeník Max Senteney, jehož souprava je poskládaná z nejrůznějších věcí, jako jsou barel nebo kufr, stejně jako z kusů tradičního bubenického nádobíčka.

Přední americký klávesista a hammonďák Delvon Lamarr přiváží se svým triem (Delvon Lamarr – klávesy, Sam Groveman – bicí, Jon FooShee – kytara) do Prahy (22. května, Lucerna Music Bar) ‘hudbu pro dobrou náladu‘ – roztančenou radostnou směs šedesátkového soul/jazzu, svůdného neworleanského funku a klasického instrumentálního soulu s příměsí kytarového acid rocku. Naživo je trio ze Seattlu k nezastavení, překypuje energií, improvizací, spontánností, momentálními nápady a fantazií, se kterou přistupuje ke klasickým i vlastním skladbám. Jejich hudba míří přímo do srdce i hlavy a donutí vás tančit a propotit trička.

Celoroční série Prague International Bluenight poté pokračuje 2. října v Lucerna Music Baru koncertem louisianského kytaristy MIKEA ZITA, jedné z nejvýraznějších osobností současného blues, čerstvého držitele Blues Music Award za ‘Bluesrockové album roku‘ Resurrection a celkově pětinásobného držitele této ceny. Mezitím vystoupí 15. července poprvé v Praze v Divadle Hybernia v rámci Bluesfestu královna blues, americká zpěvačka SHEMEKIA COPELAND. Bluesrockový rok završí 14. listopadu v O2 universu koncert divoké americké zpěvačky BETH HART.

Vstupenky na koncerty Prague International Bluenight jsou k dostání v síti GoOut, na koncerty Shemekie Copeland a Beth Hart v síti Ticketmaster. Koncerty pořádá agentura Liver Music. Více informací na www.livermusic.cz.

Videa:
Wille And The Bandits – www.youtube.com
Matt Schofield – www.youtube.com
Reverend Peytonʼs Big Damn Band – www.youtube.com
Delvon Lamarr Organ Trio – www.youtube.com


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1676

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *