RockShock

Internetový rockový magazin

Buskovala s Garfunkelem, teď chce Evah dobýt českou scénu

Text: Ricardo Delfino

Novým singlem a videoklipem Head In The Clouds se uvádí na scénu písničkářka EVAH. Kytaristka a zpěvačka se zkušenostmi s buskingem od italských Benátek po New York představila na podzim první singl Old Photos, nyní se skladbou Head In The Clouds vrací do rodného kraje. Píseň s námětem o touze po změně a nestabilitě tekutých písků se zhmotnila v unikátní přírodní oblasti tzv. Moravské Sahary.

„Text pojednává o vnitřní potřebě změny a odhodlání ji uskutečnit. O odvaze vykročit do neznáma navzdory vší nejistotě. Lokalitu natáčení jsem zvolila právě kvůli příběhu písničky. Písčitá oblast prošla za tisíciletí řadou proměn a přitom stále obsahuje sedimenty až z období třetihor. I my v sobě nosíme kousky naší minulosti,“ říká o výběru neobvyklého místa Evah.

EP Transitions produkoval zpěvák a producent Niko Jalauzidis, mixu a masteringu se zhostil Tomáš Havlen (post-hudba, label Bad Names). Tvorby pouštního videa Head In The Clouds se chopily Magdaléna Fukanová a Markéta Polášková z filmového studia Czech Vibes. Kreativní dvojice stojí za klipy Thoma Artwaye, českého písničkáře a objevu roku Cen Anděl 2016, nebo skupiny Lake Malawi, která reprezentovala Česko na světové hudební soutěži Eurovision v roce 2019.

Evah začínala v rodinné kapele Side Effect se svými sourozenci, spolu projeli svět a vydali roku 2017 desku The Way We Are.

„Díky cestování a hudbě jsem poznala spoustu nových lidí, vyslechla mnoho příběhů, navštívila krásná místa a nechala se pohltit jejich atmosférou. V Central Parku v New Yorku jsem při buskingu zažila naprosto nezapomenutelný okamžik. Zrovna jsme hráli Cecilia od Simona a Garfunkela a na refrén se k nám přidal jeden z posluchačů. Byl to sám Art Garfunkel,“ vzpomíná hudebnice na zážitky z pouličního hraní.

Roku 2019 debutovala Evah singlem Silhouette, v současnosti připravuje vydání EP Transitions a živé koncerty.

Související odkazy:
www.facebook.com/evahmusicofficial
www.instagram.com/evahmusic


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 549

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *