RockShock

Internetový rockový magazin

Joyride Joyride – Veselá jízda Circusu Ponorka vede k podzimní desce

Text: BrainZone Promotion

Co vznikne, když jeden z nejzajímavějších českých muzikantů přizve ke spolupráci vycházející hvězdu britského písničkářství? Honza Ponocný (alias CIRKUS PONORKA) původně napsal píseň Joyride Joyride k filmu Alice Nellis Buko. Oduševnělý něžný hlas Emily Burns do ní zapadl tak přirozeně, že vznikl duet plný radosti a klidu. Po masteringu v londýnském studiu Abbey Road se dočkal i hraného lyric videa od režiséra Vítka Brabce. Singl předznamenává desku Lost Angeles, kterou Circus Ponorka chystá na letošní podzim na labelu Tranzistor.

„Joyride Joyride je jednoduchá průzračná písnička, na hony vzdálená elektro popu Emily i většině muziky, kterou dělám. Strašně mě baví skladby, které vzniknou tak nějak samy, bez dřiny a kalkulace,“ popisuje Honza Ponocný. Hudebník, který poslední dvě a půl dekády úzce spolupracoval s Mekym Žbirkou nebo Ivanem Králem, se právě na turné s Mekym seznámil i s Emily Burns.

Nové album připravoval ve svém domácím studiu deset let. „Ta pauza byla daná mojí prací. Hodně jsem koncertoval s Mekym i Ivanem Králem, do toho jsem skládal hudbu do filmů Alice Nellis nebo Petra Zelenky a samozřejmě hrál se svým projektem,“ vysvětluje hudebník. V několika skladbách se na desce objeví i Ponocného přátelé a spolupracovníci, jako je bubeník David Landštof, baskytarista Matěj Belko, a kromě Emily Burns i zpěváci Mikey Ariel a Yannick Tevi. Zvuk dobarví smyčcový orchestr vzniklý kolem Epoque Quartetu.

„Do podzimu, než album vyjde, se chystám vydat ještě jednu písničku a plánujeme vinyl. Na ten se moc těším, jeho výtvarnou podobu totiž vymyslel Michal Kořán a strašně mě baví,“ uzavírá Ponocný.

Multilink – www.lnk.to/CircusPonorkaJoyrideJoyrideAR


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1510

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *