RockShock

Internetový rockový magazin

V Brně se připravuje již páté pokračování Mersey Gathering

Text: Pavel Tesař

Druhou červnovou sobotu se opět bude konat festival Mersey Gathering, festival evokující zašlou slávu legendárního undergroundového klubu Mersey, který ukončil činnost v listopadu 2019.

Klub Mersey by v roce 2023 oslavil 30. narozeniny, těch se ale nedožil. Bez sentimentu a melancholie se každý rok koná festival Mersey Gathering, který zve umělce s klubem spjaté, a i hvězdy, které sice v Mersey nikdy nehrály, ale které jsou jaksi klubu stylově blízké.

Na 5. pokračování vystoupí opět MICK HARVEY, bývalý člen Caveových Bad Seeds a blízký spolupracovník P. J. Harvey i zesnulého Rowlanda S. Howarda. Další Australan HUGO RACE je také bývalý člen Bad Seeds a v klubu Mersey hrál v polovině 90. let. CHRIS HUGHES je zase členem sestavy Hugo Race & The True Spirit.

A jak s tím vším souvisí čeští headlineři PRECEDENS a OCEÁN? Nesouvisí nijak, ale jejich hudba vykazuje znaky zádumčivého melancholického popu podobně jako tvorba Australanů.

Málem bychom zapomněli na AMANDU ACEVEDO, mladou hvězdu z Mexika. Tato zpěvačka doslova uhranula publikum na minulém dílu MG04, když vystoupila po boku Micka Harveye a úžasné berlínské formace Sometimes With Others.

Nenechte si ujít festival, který nesoutěží v návštěvnosti, nesoutěží v počtu vypitých piv, ale jde k jádru věci, ke kořenům alternativní scény současné i dávné.

Předprodeje zajišťují sítě Ticketportal, GoOut, SMSticket a Ticketmaster.

Mersey Gathering Vol. 5
8. 6. 2024, 16.00 hod. – Brno, Letní kino Špilberk

Další informace na www.mersey.cz.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1511

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *