RockShock

Internetový rockový magazin

RockOpera Praha – Výběrový vinyl a DVD s Vymítačem i nový podzimní program

Text: Tomáš Kopečný

RockOpera Praha rozhodně nezahálí a chystá pro své fanoušky několik novinek. Dokončila své první kompilační album Best Of RockOpera Praha Vol. 1, které vyjde jako klasické CD i ve formě vinylu. Dále připravila speciální DVD se záznamem hororového hitu Vymítač a konečně také zveřejnila podzimní termíny představení, které musely být přesunuty z jarní sezony kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru.

Best Of RockOpera Praha Vol. 1 je prvním dílem série výběrových desek největších hitů divadla a jako první kolekce nevychází jen na klasickém CD, ale také na vinylu. „Na kolekci jsme vybrali po jedné skladbě z každé opery. Vytváříme sérii kompilačních alb. Později přijde na řadu Best Of RockOpera Praha Vol. 2 a tak dále. Výběrů může být nespočet, skladeb již máme nezměrné množství, je z čeho vybírat perly,” komentuje nové album zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest. Na desce se objeví i zcela nové nahrávky. Konkrétně jde o písně Ženě nevěř z rockové opery Anna Karenina a Písní zním z Malého prince.

Skladby remasteroval multiinstrumentalista a zvukový inženýr Richard Scheufler jr. Obal desky vypracovala dvorní výtvarnice RockOpery Praha Michaela Fišerová. Na desce zní hlasy Evy Urbanové, Kamila Střihavky, Jana Toužimského, Viktora Dyka, Jiřího Zonygy, Pavly Forest, Žántí, Jana Tláskala, Daniely Gildenlöw Langrové nebo také Miroslavy Časarové. Hudbu složil Milan Steigerwald a texty napsala Pavla Forest. Kolekci si budete moct poslechnout i prostřednictvím Spotify, iTunes a podobných služeb.

DVD se záznamem představení Vymítač navazuje na nedávno zveřejněný snímek Bardo Thödol. Záznam zachycuje představení, v němž si zahráli Kamil Střihavka, Žántí, Jan Tláskal, Magdaléna Tempírová, Petr Kutheil, Pavla Forest, Helena Kubelková, Petr Opava a další. „Stejně jako v případě Bardo Thödol, i nejnovější film vznikl pod vedením Nikity Dovzhenka a Stepana Nakhaeva. Ti se mimochodem podíleli také na oceňovaném videoklipu ke skladbě Pláč,” říká Pavla Forest a dodává, že Vymítač se řadí k jedněm z nejúspěšnějších titulů v repertoáru divadla. Dvě divadelní premiéry v roce 2018 zhlédlo bezmála 1600 diváků. Zájemci si nyní mohou snímek užít přes placený stream nebo si prostřednictvím e-shopu divadla zakoupit DVD.

V neposlední řadě se diváci mohou těšit na samotná představení. Již teď jsou na webu www.rockopera.cz/program zveřejněny podzimní termíny oper, které musely být přesunuty z jarní sezony. „Pokud jste si zakoupili vstupenky na některou ze zrušených oper, můžete je uplatnit pro stejný titul v podzimní sezoně. V případě, že se vám nové datum opery nehodí, kontaktujte naši pokladnu prostřednictvím e-mailu pokladna@rockopera.cz nebo na telefonním čísle 730 515 055. Můžete svoji vstupenku vyměnit za jinou na odlišné představení,” přibližuje Pavla Forest. „Umožní-li to zrychlující se uvolňování protikoronavirových opatření, oslavíme to a zahájíme pokoronavirovou éru Frankensteinem již 11. června 2020,” uzavírá.

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *