RockShock

Internetový rockový magazin

Vychází unikátní vinyl, reedice alba Je ti to málo od The Fialky

Text: PHR Records

Zásadní deska v novodobé historii kapely THE FIALKY nyní vychází v reedici u PHR records jako vinyl picture disk. V roce 2016 po vydání několika EP a výběrovky se už pět let čekalo na následovníka tehdy poslední řadové desky Kapitán 77 z roku 2011. Proces přípravy čtvrté řadové desky spustily až dvě předělávky, a těmi není nic jiného než skladby Feeling, a především zásadní Pod tlakem. Obě pak doplňuje deset nově vzniklých písniček v čele s dnes už jasnými stálicemi koncertního playlistu Fialek, jako jsou Poslední gang nebo Kérky od Terky. Album pak vychází na Vánoce 2017 pod názvem Je ti to málo.

Změnou oproti původní tvorbě je také přispění Radka z Nežfaleš, který je na desce spoluautorem textů. Ty již nepsal, jako do té doby, sám Kečup, ale podle jeho nápadů texty rozvinuli a dotvořili spolu během takzvaných ‘večerů červeného vína‘. Druhou zásadní věcí pak byl původní nevídaný obal, který kreslil Ondra Suchochleb a dotvářel Robert Harvánek. Kromě parádního vyobrazení Sida a Nancy byla na přední straně obalu unikátní performance přední strany tak, že se daly měnit Sidovy oči.

Současné vydání ale rozhodně za původním nezaostává a picture LP s unikátním novým zpracováním potisku B strany a plnohodnotným obalem je na tuzemské poměry něco ne zrovna často vídaného. Pro PHR rec. je to tak druhá – když nepočítáme sedmipalec Anti-Nowhere League z roku 2011 – deska, která vyšla ve zpracování picture LP po loňské reedici prvotiny od E!E.

Neméně důležitou součástí vydání původní desky je šest videoklipů z dílny Roberta Harvánka, které kromě kladných dobových recenzí zajistily desce pozornost a úspěch. Již čtyři roky vyprodaná vinylová verze alba si tak z pohledu kapely i vydavatele reedici plně zaslouží.

Videoklipy:
Pod tlakemwww.youtube.com
Poslední gangwww.youtube.com
Kérky od Terkywww.youtube.com
Kreju ti záda www.youtube.com
Věci, co vlastní tebewww.youtube.com
Feeling www.youtube.com

Související odkazy:
www.phr.cz
www.thefialky.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 645

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *