RockShock

Internetový rockový magazin

Wohnouti zakončili unplugged sezonu obdarováním fanoušků. Vznikly album a film

Text: Warner Music

Skupina WOHNOUT strávila poslední rok a půl ‘bez elektriky‘. S akustickými vystoupeními objela téměř padesát divadel a kin po celé republice, a to se scénou, kterou diváky zvala k sobě domů do obývacího pokoje.

„V rámci šetření elektrické energie jsme se rozhodli vyrazit na unplugged tour, a tím dopřát zasloužený odpočinek našim zesilovačům,“ komentuje zmíněné období se smíchem zpěvák Honza Homola. Kapela přibrala pátého člena, houslistu Vojtu Lavičku, a každý člen kapely se navíc naučil hrát na další hudební nástroj. V představení se tak bratři Homolové, Zemánek a Fenek ukázali jako hráči na tubu, pozoun, xylofon, banjo, ukulele ad.

Písně dostaly zcela nové aranže. V setlistu nechyběly hity, ale prostor dostaly i běžně nehrané starší skladby. Scénu ve stylu retro obýváku zdobila televize, lampičky, vysavač, rádia, pokoj měl dveře i okno. Sem tam se na pódiu mihli i další, jindy neviditelní, členové kapelní crew, kteří oživili scénky mezi písněmi. Všichni samozřejmě v kostýmech, což umocňovalo inkluzi divadla do hudebního představení.

Byla by škoda takový počin nezaznamenat, proto se Wohnouti spojili s televizí TV9P ČVUT v Praze a vznikl film, který dokumentuje nejen samotný koncert, ale i jeho přípravy.

Kapela ho velkolepě odpremiérovala minulý týden v pražském kině Lucerna. Vstupenky rozdávala fanouškům zdarma jako poděkování za celou akustickou sezonu. Nyní je film ke zhlédnutí i na YouTube kanále Wohnout a audio záznam – album s prostým názvem Unplugged – si mohou fanoušci poslechnout na Spotify a ostatních digitálních službách.

Skupina Wohnout se tímto počinem loučí s divadelními prkny a vrhá se opět na elektrickou sezonu plnou festivalů a klubů.

Multilink alba – www.wmcz.lnk.to/WHNT


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 650

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *