RockShock

Internetový rockový magazin

Legendární skupina Elán vydává po 5 letech novou skladbu, která chytí za srdce

Text: BrainZone Promotion

Největší československá hudební legenda, skupina ELÁN, připravila velkou novinku. Kromě vyprodaných koncertů, které kapela připravuje v Praze a v Bratislavě, vydala novou skladbu, která je příjemným překvapením i pro nejskalnější fanoušky. Píseň Znova sa ma dotkni je podle kapely jednou z jejích nejlepších, spolu s tradiční dávkou elánovské kvality a zvuku posouvá její tvorbu opět i trochu jiným směrem.

Skupina má za sebou obdivuhodnou kariéru. Ani po tisících vystoupeních a nových skladeb je hudba nepřestává bavit a stále při ní pociťují stejné vzrušení. „Když jdu do studia, je to stejné jako před dvaceti lety. Takže jediné, v co je třeba doufat, je, že to bude i nadále fungovat,“ prozradil leader Jožo Ráž. Nová skladba Znova sa ma dotkni má všechno, co fanoušci kapely už léta oceňují. Kvalitní hudbu, silný a výpovědní text i příběh, se kterým se může ztotožnit doslova každý.

Autorem hudby je dlouholetý člen Elánu Ľubo Horňák, který ve skupině hraje na klávesové nástroje. Text napsal jeden z dvorních textařů kapely Juraj Soviar. „Nechci znít pateticky, ale je to určitě moje nejosobnější písnička. Pokud pomůže vám tak, jak pomohla mně, pak žádná ztráta není ztrátou a v životě nic neskončilo,“ řekl Horňák na adresu písně Znova sa ma dotkni. Podle Jožo Ráže je to pro Ľuba srdeční záležitost a jeho velmi intimní píseň.

Elán se postupně připravuje na blížící se koncerty. Je proto přirozené, že fanoušci by chtěli znát odpověď na otázku, jestli někdo nahradí Vaša Patejdla. „Vašo se nahradit nedá. Vašo zůstává v Elánu už navždy. Potřebujeme někoho, kdo bude hrát na klávesy. Živé ruce, které zahrají jeho party, protože my hrajeme zásadně jen živě. Přizvali jsme tedy do kapely nového člena, Pavla Bartovice,“ řekl Jano Baláž. Na koncertech se tedy skupina představí už i se svým novým členem, kterým je klávesový hráč Pavol Bartovic. V minulosti hrál s několika předními zpěváky, například i s Marikou Gombitovou, a byl součástí několika velkých hudebních projektů.

Elán vydal do roku 2019 15 studiových alb. To poslední se jmenuje Najvyšší čas. Od té doby si dali od tvoření a živých vystoupení pauzu.

O velké popularitě hitů legendární kapely svědčí také obrovský zájem o její koncerty. Během pár měsíců se jim podařilo více než rok před termínem dvakrát za sebou vyprodat Zimní stadion Ondřeje Nepely v Bratislavě a dvakrát pražskou O2 arenu. V Praze odehrají koncerty Elán 70 a Elán 70 pre Vaša, poté se přesunou do Bratislavy, kde k těmto dvěma koncertům přidají i speciální koncert Elán 70 Rock Symphony. Vstupenky na tento koncert jsou k sezení a koncert je již nyní téměř vyprodán, takže všichni zájemci by si měli pořídit lístky co nejdříve. Do Prahy se vracejí 7. února 2025, aby i českému publiku odehráli koncert se symfonickým doprovodem. „Každý koncert bude trochu jiný, ale vždy to bude Elán,“ dodal leader Jožo Ráž.

Multilink skladby Znova sa ma dotkniwww.bfan.link/novinka-od-elanu


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 2023

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *