RockShock

Internetový rockový magazin

Choosing Death! Legendární metalová kniha konečně vyšla v českém překladu

Text: MetalGate

Absolutní klasika. Tak se dá mluvit o knize Choosing Death: Nepravděpodobná historie death metalu & grindcoru, jejíž český překlad právě vyšel u pražského nakladatelství MetalGate. Nadšení, láska k extrémní hudbě a pečlivá práce autora ALBERTA MUDRIANA udělaly z tohoto díla kultovní záležitost, kterou si fanoušci hýčkají ve svých sbírkách po celém světě. Nyní se k nim mohou přidat i naši metalheads.

Choosing Death přišla, zdá se, přesně v ten pravý čas. Scéna totiž zažívala nečekané obrození po celé zeměkouli a tahle kniha k tomu dodala příběh toho, co bylo,“ uvádí v předmluvě Scott Carlson (Repulsion atd.). Publikace představovala nostalgii, ale posloužila i jako jedinečná sonda do historie obou žánrů pro mladou generaci, která tak objevila staré klasiky. „Obrovský dopad, který tahle kniha měla na scénu, zkrátka nelze přehlížet,“ píše Carlson a mimo jiné dodává, že je Choosing Death jednohlasně považována za bibli svatou extrémního metalu. „Je to svědectví nejen o žánru jako takovém, ale i o kvalitě autorovy práce – o jeho extrémním zaujetí pro detail, a to u každého probíraného tématu.“

Kniha čtenáře provází čtivou a zanícenou formou dějinami death metalu a grindcoru. Našince jistě potěší, že vedle všech slavných světových jmen tu figuruje i tuzemský Krabathor. Text je doprovázen mnoha fotkami a různými raritkami. K domácím čtenářům se Choosing Death navíc dostává ve své revidované a rozšířené verzi, jejíž originál vyšel v roce 2016 u amerického vydavatelství Bazillion Points. Zkrátka perfektní potrava pro všechny fanoušky té nejextrémnější muziky.

Česká verze vychází pod taktovkou nakladatelství MetalGate, které se dlouhodobě věnuje vydávání literatury zaměřené na tvrdý metal. Autorem překladu a celkově české lokalizace je Ondřej Šmejkal. O grafickou úpravu a sazbu se postaral Radek Doleží. Kniha vychází jako paperback o 392 stranách, objednat si ji můžete na www.metalgate-eshop.cz.

Na závěr zmiňme, že Albert Mudrian je ve tvrděmetalovém světě dobře známá osobnost. Je totiž zakladatelem a šéfredaktorem prestižního amerického metalového magazínu Decibel.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1674

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *