RockShock

Internetový rockový magazin

Manon Meurt vydávají druhý singl Timeless z připravovaného alba Unravel

Text: Anna Mašátová

Ambient, industriální plochy říznuté elektronikou a popem i vábivá neuchopitelnost – to je novinka Timeless kapely MANON MEURT. Druhý singl z připravovaného alba Unravel vychází u Minority Records v produkci Eddieho Stevense.

„Žánrově je Timeless protipólem našeho podzimního singlu Mirrors. Eddie rozšířil naše zvukové spektrum, v Timeless kladl důraz především na dynamiku a vypointování příběhu,“ říká bubeník Jiří Bendl.

Britský producent a hudebník Eddie Stevens se proslavil spoluprací s Moloko a Róisín Murphy, úspěchy ale sbírá i na česko-slovenské scéně. Stojí za Cenami Anděl ověnčenými nahrávkami Druhé trávy (Díl první i Díl druhý), debutem Marie Puttnerové Laila tov, ale také alby Jany Kirschner (Krajina rovina, Moruša biela i aktuální Obyčajnosti).

Manon Meurt se na scéně pohybují od roku 2012, úspěšně se představili nejen na domácích pódiích, ale také v zahraničí na prestižních přehlídkách Eurosonic Noorderslag v Holandsku, Ment Ljubljana ve Slovinsku, Reeperbahn v Hamburku a Waves Vienna v Rakousku. Odehráli turné na Slovensku, ve Francii, Belgii, Dánsku, Nizozemí, Maďarsku, Chorvatsku, Srbsku, Ukrajině i Velké Británii. Na kontě mají jedno EP (2014) a debutové dlouhohrající album MMXVIII nominované za rok 2018 na Cenu české hudební kritiky Apollo a Cenu Anděl v kategorii ‘Alternativa a elektronika‘.

Sestavu tvoří Jiří Bendl, Kateřina Elznicová, mimo jiné členka skupiny Innamorata orientující se na středověkou hudbu i doprovodné kapely Jany Kirschner v rámci Obyčajnosti tour, kytarista Kryštof Korčák (Matter Tua) a klávesista Dave Tichý (Chief Bromden, Further Down).

Nová deska Unravel vychází 26. dubna na labelu Minority Records. Vznikala ve studiu Svárov Lukáše Martinka. Za mixem stojí sám Stevens ve studiu Roast Mutton Sandwich Studios v Londýně, o mastering se postaral Darius van Helfteren (De Staat aj.) v holandském studiu Amsterdam Mastering.

Manon Meurt vystoupí 24. dubna na festivalu AFO v Olomouci, 25. 4. v Docku v Ostravě, 26. 4. v M-klubu ve Vysokém Mýtě, 27. 4., na festivalu Sharpe v Bratislavě, 14. května v Plzni Pod lampou a 17. května v Nové synagoze ve Velkém Meziříčí. Unravel pokřtí 15. května v pražských Kasárnách Karlín a 16. května v brněnském Kabinetu múz.

Stream rozcestník – www.lnk.to/mm-timeless

Aktuální koncerty:
24. 04. – Olomouc – AFO festival
25. 04. – Ostrava, Dock – KHOIBA
26. 04. – Vysoké Mýto, M-klub – KHOIBA
27. 04. – Bratislava – Sharpe
14. 05. – Plzeň, Pod lampou – MARJARI
15. 05. – Praha, Kasárna Karlín – MARJARI
16. 05. – Brno, Kabinet múz – MARJARI
17. 05. – Velké Meziříčí, Nová synagoga – MARJARI

Související odkazy:
www.minorityrecords.com/cs/umelci/manon-meurt
www.facebook.com/manonmeurt
www.instagram.com/manonmeurt


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1232

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *