RockShock

Internetový rockový magazin

Propadleek míří dál a oslovují nejen pražské fanoušky

Text: Eva Brunclíková

Míříš dál, název nové písničky kapely PROPADLEEK, přesně vystihuje její momentální pozici na pražské hudební scéně. Ze studentské hudby se zrodila kapela, která oslovuje fanoušky všech věkových kategorií. Poslední únorový koncert v Malostranské besedě toho byl přímým důkazem.

Písničku s energetickým textem doprovázejí rytmické bicí, v mezihře zaslechneme mandolínu a ke konci si můžeme užít sborové zpěvy, na kterých se podílí většina kapely. Na textu písničky pracoval frontman kapely Ondřej Kobrle. Spolu s Matoušem Blažkem, baskytaristou kapely, se chopili hudební stránky. Dominik Špaček (Cody Seven) ze studia Unbeatable Records se postaral o mix a mastering.

Kapela vznikla v roce 2017 díky tehdejším studentům, jimiž jsou Ondřej Kobrle (zpěv), Jan Vaněk (elektrická kytara) a Petr Polívka (akustická kytara). S postupem času se ke kapele přidala Viktorie Machytková (housle), Jáchym Šilha (bicí) a Matouš Blažek (baskytara). Dlouhou dobu byl jejich ‘domovským‘ klubem Music Club Jižák, který, poměrně rychle, začali naplňovat k prasknutí. Své posluchače si získali v roce 2020 debutovým EP Kdo je Hanych?, které popisovalo studentský život nejen členů kapely, ale i ostatních posluchačů. O rok později v roce 2021 vyšlo EP Balón, které je poměrně klidnější. Ale i v tomto případě se jim podařilo vyprodat křest.

V roce 2022 nastal pro kapelu první zlom při vydávání písničky ONA. Hned po vydání písnička vystřelila mezi všechny fanoušky a začala se šířit dál. Hned v závěsu vyšel singl Skvělý, kterým kapela předává lidem pozitivní energii. Po těchto dvou písničkách začala kapela brát svou tvorbu vážně a vznikly dvě pecky Svět záhad a Ty mi za to stojíš, které nejen zvedly množství posluchačů na streamovacích platformách, ale i počty fanoušků na koncertech.

Avšak největší přerod zažila kapela minulý rok. Na jaře vystupovali na skautské akci Jamboree, kde jejich písničky zpívalo kolem 3000 návštěvníků, z nichž se stali fanoušci po celé republice. S vydáním EP Přijde mi se ze studentské kapely stala skupina, která dospívá nejen v osobním životě, ale i ve svých textech. Zaujala i starší publikum, což dokázal křest v Gauči na Výstavišti, který byl také vyprodaný.

Nejbližší možnost, kde kapelu mohou fanoušci slyšet, je 6. dubna v Rock Café Prague. V dubnu se ale kapela vydá i 26. 4. do Olomouce a 27. 4. konečně zavítá do Brna.

Míříš dál na streamovacích platformách:
www.open.spotify.com
www.music.apple.com
www.youtube.com

Info o skladbě:
Text – Ondřej Kobrle
Hudba – Ondřej Kobrle, Matouš Blažek
Mix a mastering – Dominik Špaček (Cody Seven), Studio Unbeatable Records
Vydavatel – Propadleek

Nadcházející koncerty:
6. 4. – Praha, Rock Café
Vstupenky – www.goout.net
FB událost – www.facebook.com/events/777660083794197

26. 4. – Olomouc, 15 Minut Music Club
Vstupenky – www.connect.boomevents.org
FB událost – www.facebook.com/events/3663317450566194

27. 4. – Brno, Melodka
Vstupenky – www.connect.boomevents.org
FB událost – www.facebook.com/events/3686653528278157

Související odkazy:
www.instagram.com/propadleek
www.facebook.com/Propadleek
www.youtube.com/@propadleek
www.open.spotify.com/artist
www.music.apple.com/propadleek
www.propadleek.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 585

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *