RockShock

Internetový rockový magazin

Twenty One Pilots se vracejí po 6 letech do Prahy! Americké hudební duo se příští rok v dubnu představí fanouškům v Praze s The Clancy Tour

Text: Echopromotion

Americké hudební duo TWENTY ONE PILOTS, jehož tvorba se pohybuje na pomezí alternativního rocku, indie popu a rapu, zavítá 12. 4. 2025 po šesti letech opět do pražské O2 areny, kterou tehdy vyprodalo. Od svého založení v roce 2009 se Tyler Joseph a Josh Dun stali fenoménem hudební scény, což potvrzují nejen jejich multiplatinová alba, ale i celosvětové turné, které přilákalo miliony fanoušků. Pražský koncert představuje výjimečnou příležitost pro fanoušky, aby na vlastní oči viděli umělecké výkony dvojice, která je známá svou inovativní scénickou prezentací a hlubokými texty.

Kapela Twenty One Pilots, držitelé ceny Grammy, posouvá hudbu jako nepřekonatelná tvůrčí síla s neustále se vyvíjející vizí. Duo z Columbusu v Ohiu – Tyler Joseph a Josh Dun – má na kontě více než 33 miliard streamů, prodalo na tři miliony vstupenek po celém světě, získalo desítky multiplatinových certifikátů, a dokonce se zapsalo do Guinnessovy knihy rekordů. Jejich čtyřnásobně Platinová deska Blurryface se stala prvním albem, které získalo zlatou nebo platinovou certifikaci RIAA za každou svou skladbu, a album Vessel ji následovalo a dosáhlo stejného ocenění. Platinově certifikované album Trench z roku 2018 rozšířilo ambiciózní koncept nastolený na albu Blurryface a přineslo multiplatinové a platinové singly: Chlorine, My Blood a na cenu Grammy nominovaný Jumpsuit.

Po albu Trench následovalo LP Scaled And Icy se zlatým certifikátem, které dosáhlo na cenu největší úvod týdne pro rockové album v roce 2021, když obsadilo první místo v žebříčcích Billboard Top Rock Albums a Top Alternative Albums a probojovalo se do Top 3 žebříčku Billboard 200. Kromě nadšených vystoupení v arénách a na festivalech po celém světě Twenty One Pilots zejména vytvořili strhující svět, který nemá srovnání, a vytvořili koncepční oblouk z alb Blurryface, Trench a Scaled And Icy. Přesně devět let od vydání alba Blurryface tento příběh završují na své sedmé dlouhohrající desce Clancy (Fueled By Ramen), která vychází 17. května 2024. LP v čele se singlem Overcompensate předznamenává nástup další éry Twenty One Pilots a alternativní rockové hudby vůbec.

Vstupenky od 1490 Kč. Předprodej pro členy fan klubu Twenty One Pilots od 3. 4., 10.00 hod. O2 předprodej a pro členy Live Nation klubu od 4. 4., 10.00 hod. Spotify předprodej od 4. 4., 12.00 hod. Vstupenky v předprodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal od 5. 4., 10.00 hod.

Související odkazy:
www.twentyonepilots.com
www.facebook.com/twentyonepilots
www.instagram.com/twentyonepilots
www.twitter.com/twentyonepilots
www.livenation.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1297

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *