RockShock

Internetový rockový magazin

Kapela Day Before vydala nový singl Desolation podložený videoklipem

Text: Miloš Zubr

Kapela DAY BEFORE vydala 11. 3. 2024 nový klip s názvem Desolation, jenž je jednou ze skladeb z nového EP Phoenix, které vyjde 27. 3. 2024. Video je možné vidět na oficiálním YouTube kanále kapely a poslechnout si ho je možné na streamovacích platformách.

Název Phoenix koresponduje s životním cyklem samotné kapely. Po nástupu na scénu metalové hudby se její činnost na nějakou dobu přibrzdila vlivem osobních záležitostí jednotlivých členů. Toto období je však překonáno a kapela se mohla pustit do další tvorby, která se projevila právě na zmíněném albu. Kapela je tedy z vlastního popela opět znovuzrozena v plné síle a chce to dát všem pořádně najevo.

Singl Desolation kapela vybrala pro první video z důvodu, že se jedná o skladbu, která od začátku dokazuje, že tady energie nechybí a není v plánu brzdit svoje emoce. Singl je zaměřen na vnitřní démony, se kterými se potýká spousta lidí a dochází tím k destruktivním emocím. Boj zdravého rozumu s nepříjemnou bytostí uvnitř hlavy, která vytváří svět ošklivější a složitější, je potřeba vybojovat a nenechat se ovládat. Jedná se o obtížné téma, které není radno podceňovat.

K rozpolcenosti mysli napomáhá i samotný klip, který má umocnit tyto stavy svým vizuálním ztvárněním. Vizuální stránku si vzal na starost baskytarista Day Before a mozek produkční společnosti WOLL Design. V kombinaci s tím, že bylo album vytvořeno ve spolupráci s Bomb Jack studiem, se jedná o velmi kvalitní základ.

Lze přisadit fakt, že tento klip je sice první, ale určitě není poslední. Takže se posluchači mohou těšit nejen na celé EP Phoenix, ale také na další videa.

Související odkazy:
www.daybefore.cz
www.facebook.com/DayBeforeCZ
www.instagram.com/daybefore_cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1276

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *