RockShock

Internetový rockový magazin

Demo doommetalových Rhea vyjde po 25 letech také na CD

Text: Herdron

Severomoravská doommetalová scéna devadesátých let se stala fenoménem, který nikdo nezaložil uměle, nýbrž vznikl spontánně, trval jen několik let a zůstaly na něj nesmazatelné vzpomínky. Kapely se v následujících letech hudebně vyvíjely a více či méně opouštěly svoje kořeny. Vedle jmen, která fanouškům nejen tuzemského podzemí nemohou být neznámá (například Dissolving Of Prodigy, Silent Stream Of Godless Elegy, Hypnotic Scenery nebo Endless), však doomové devadesátky na severní Moravě připravily živnou půdu pro formace, jejichž dávnou existenci už si vybaví jen pamětníci. Mezi takové patří i havířovská RHEA, která na sebe v roce 1999 upozornila povedeným demosnímkem Aurasounds.

Do roku 2003 za sebou Rhea zanechala pouhých šest skladeb, z toho čtyři na kazetovém demu Aurasounds. Na CD verzi Aurasounds najdete skladeb pět. Jaké a proč… o tom později.

Nicméně kapela Rhea není dávnou minulostí, jak by se mohlo zdát. Od začátku loňského roku v částečně obměněné sestavě pokračuje dál s cílem dokončit album načaté v roce 2003.

V roce 2024 uplynulo 25 let od vydání Aurasounds a právě toto výročí mě inspirovalo k tomu, abych pro mnohé nejspíš už zapomenutou nahrávku mých kamarádů z rodného města vydal poprvé na CD. Předobjednávky na CD a trička budou v Pařátshopu spuštěny 5. května, datum vydání je stanoveno na 28. května.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1229

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *