RockShock

Internetový rockový magazin

Groovemetalová bouře Ektomorf dorazí na Flédu

Text: Martin Brzobohatý

Jedna z nejdivočejších kapel na metalové scéně EKTOMORF zavítá 30. března na Flédu. Maďarská čtveřice vyráží na své prozatím nejrozsáhlejší evropské turné k poslední desce Vivid Black (2023). Na kontě mají skoro dvacítku alb a koncerty po celém světě včetně prestižních festivalů jako Wacken Open Air, With Full Force, Sziget nebo 70000 Tons Of Metal.

Tři dekády na hudební scéně Ektomorf oslavili deskou Vivid Black (2023), která je jedním z nejtemnějších počinů kapely. „V písních není nic krásného nebo pozitivního, album je o bolesti, nenávisti, hněvu a zklamání z nevděčných lidí, které jsem musel poznat,“ přibližuje frontman Zoltán Farkas. Nahrávka je syrovou výpovědí o boji s depresí, izolací a ztrátami, které Farkase zasáhly během pandemie koronaviru. Hudebně se kapela vrací ke svým kořenům, nu-metalu, grunge devadesátých let a přidává prvky moderního metalového zvuku.

Zoltán Farkas jakožto jediný stále hrající člen původního složení založil Ektomorf v roce 1994. Významným milníkem se stala eponymní deska Ektomorf (1998), která jim poprvé přinesla mezinárodní uznání. Úspěch následně potvrdila nahrávka Destroy (2004), na které se poprvé podílel nyní už dvorní producent kapely Tue Madsen. Po přechodu na label AFM Records vyšla například alba What Doesn’t Kill Me (2009), Redemption (2010) a Black Flag (2012). Novou thrashmetalovou éru pod hlavičkou vydavatelství Napalm Records otevřela deska Reborn (2021), která čerpá inspiraci z hudebních velikánů jako Metallica, Slayer, Anthrax a Megadeth.

Videa:
www.youtube.com/watch?v=Qc0yQtINPf8
www.youtube.com/watch?v=eWw2E77aG64
www.youtube.com/watch?v=ew997oldZb4

FB událost – www.facebook.com/events/7369375339749155
Předprodej vstupenek (590 Kč) – www.bunkr-club.cz

Související odkazy:
www.ektomorf.army
www.facebook.com/EKTOMORF.official


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 629

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *