RockShock

Internetový rockový magazin

Skupina Machine Head vystoupí v červnu v Praze

Text: Kateřina Dědková

Legendární MACHINE HEAD, kteří bývají označováni za jednu z nejvlivnějších metalových skupin, vyrážejí na turné, jež kromě nejprestižnějších zahraničních festivalů zasáhne 10. června i Prahu. Přijedou ‘splatit dluh‘ svým českým fanouškům za neuskutečněný koncert v roce 2020, který byl zrušen z důvodu pandemie. Ta jim ale paradoxně velmi dobře posloužila; nečekaně nabytý volný čas kapela využila k přípravě nového alba Of Kingdom And Crown – jedné z nejlepších desek v její historii.

Skupina Machine Head vznikla v americkém městě Oakland v roce 1992. Založili ji zpěvák a kytarista Robb Flynn a baskytarista Adam Duce poté, co se rozpadla Flynnova domovská formace Vio-Lence. Navzdory nesmlouvavým hardcorovým kořenům se tvorba kapely vždy vyznačovala výraznou melodikou, pro kterou ji některá média začala později řadit mezi nu-metalové formace. Ať už jim je však přisuzována jakákoliv nálepka, nesporným zůstává jejich nezpochybnitelný vliv na historii metalové hudby. Její hladiny tato parta zčeřila a navždy poznamenala hned debutovým albem Burn My Eyes z roku 1994, které se stalo na pět let nejprodávanější deskou hudební stáje Roadrunner. Stejně charakteristickým rysem Machine Head je i jejich neustálý hudební progres, který potvrdilo i všech následujících devět alb. Zatím posledního přírůstku se jejich diskografie dočkala v roce 2022 v podobě desky Of Kingdom And Crown – prvního koncepčního alba v historii Machine Head. S ním kapela zabodovala nejen u svých příznivců, ale i nejvlivnějších metalových médií, která ji považují za návrat Machine Head v jejich nejlepší formě; magazíny Kerrang! i Metal Hammer ji pak shodně ohodnotily čtyřmi hvězdičkami z pěti.

Pražský koncert, který by měl přinést průřez tvorbou Machine Head, se uskuteční 10. června ve Foru Karlín. Vstupenky v ceně 1290 korun jsou k dostání od 8. března v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

FB událost – www.facebook.com/events/394709619931031

Související odkazy:
www.machinehead1.com
www.facebook.com/MachineHead
www.instagram.com/machine_head


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1314

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *