RockShock

Internetový rockový magazin

Fenomenální houslista Honza Hrubý s Kukulínem a Happy To Meet zvou na Keltský večer do Domu kultury

Text: Michaela Horáková

Ta nejzvučnější jména muzikantů hrajících muziku keltských národů nabídne v předvečer svátku svatého Patrika pódium šumperského Domu kultury.

Keltský večer uspořádáme už pošesté. A troufám si říct, že nabídneme ty největší hudební hvězdy, které tvoří a hrají keltskou hudbu. Tradičním domácím spolupořadatelem večera budou HAPPY TO MEET, kteří nám dali přednost před vystoupením v Praze, když se dozvěděli, že svou návštěvu přislíbilo legendární trio KUKULÍN v čele se špičkovým houslistou Janem Hrubým,“ zve na akci produkční Domu kultury Michaela Horáková.

Kukulín v sobě roubuje muziku ryze českou s vlivy tradiční hudby keltských národů. Podobně je tvořen název kapely: Kukulín je jednak postava z Borovského Krále Lávry a jednak jméno irského mytického hrdiny CúChullaina. Trio, které se zformovalo po tříletém účinkování v Anglii, Německu a Francii, tvoří Jan Hrubý (housle), Rudolf Hálek (akordeon a klávesy) a Jaroslav Ondráček (violoncello). Jan Hrubý je šumperskému publiku velmi dobře znám. V loňském roce byl v kategorii ‘Osobnost‘ uveden do Beatové síně slávy. Na svém profesním kontě má účinkování s kapelami Etc… Vladimíra Mišíka, Blues Band Luboše Andršta nebo Framus Five Michala Prokopa.

Stejně tak oblíbená skupina Happy To Meet je za 26 let svého působení dobře známá všem fanouškům keltské a folkrockové hudby, kterou interpretuje v českém a anglickém jazyce. Zároveň se také můžete těšit na ochutnávku kvalitní skotské whisky, kterou zajistí Whisky & Kilt Praha.

Začátek keltského festivalu je naplánován v sobotu 16. března na sedmou večerní. Vstupné je v předprodeji za 300 Kč, v den konání poskočí o padesát korun.

FB událost – www.facebook.com/events/1569426430511998


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1235

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *