RockShock

Internetový rockový magazin

ETEF 2024 oznamuje Dordeduh, Blodhemn, Stíny plamenů, Radiation, Impuritum a Pothead

Text: Johan

Pošesté zdravíme všechny fanoušky UG metalu a přinášíme poslední přehled nových kapel. Doufáme, že se, stejně jako my, všichni těšíte na devátý ročník ETEF – Enter The Eternal Fire festivalu. Ten se uskuteční 19.–20. 7. 2024 ve Volyni v areálu koupaliště v jižních Čechách. Naváže na předchozí ročníky z let 2015–2020 a 2022–2023.

Aktuálně je v prodeji třetí edice vstupenek za 1500 Kč (+ transakční poplatek). V ceně vstupného je zahrnuto bezplatné parkování v okolí areálu nebo ve městě a stanování zdarma přímo v areálu. Děti do 15 let (0–14,99) za doprovodu zákonného zástupce mají vstup zdarma. ZTP mohou zakoupit vstupenky s 50% slevou.
Vstupenky jsou k dispozici u Fox Ticket:
www.foxticket.cz/akce/etef-2024

Oznamujeme poslední šestici kapel:

DORDEDUH
Další milník v historii ETEF. Rumunští Dordeduh vytvořili se svým druhým plnohodnotným albem Har (2021) ojedinělou a jedinečnou metalovou nahrávku, která posouvá hranice a nabízí něco nového a dosud neslyšeného. Bez nadsázky možná jedno z nejlepších a nejosobitějších metalových alb vůbec. Už na základě předchozích zkušeností se očekávalo, že kytaristé a zakladatelé Edmond ‘Hupogrammos‘ Karban a Cristian Popescu aka Sol Faur přinesou album oscilující v hudebním prostoru mezi dark/folkem a black metalem. A i když z těchto zdrojů skutečně čerpali, také nebojácně začlenili elektronické, gotické, rockové, psychedelické, prog, a dokonce i popové prvky bez předsudků.

Není to poprvé, co se Hupogrammos a Sol Faur podíleli na tvorbě ikonického alba. Oba měli hlavní role ve skládání mistrovského díla Negură Bunget Om, které v podstatě dostalo Rumunsko na mapu heavy music. Toto duo založilo v roce 2009 Dordeduh a brzy potěšilo kritiky i fanoušky EP Valea Omului (2010) a debutovým plnohodnotným albem Dar De Duh (2012). Dordeduh na ETEF 2024 je velikou poctou.

BLODHEMN
Black metal rovná se Norsko, Bergen rovná se Norsko, Blodhemn rovná se black metal horda z norského Bergenu. Od svého vzniku v roce 2004 Blodhemn neúnavně pracují na tom, aby svůj blackmetalový projev stále více podporovali výrazným zvukem a agresivním přístupem. Po EP Brenn Alle Bruer (2010) vyšlo v roce 2012 debutové album Holmengraa, v roce 2014 druhé album H7 a na jeho podporu Blodhemn vyjeli na turné po Evropě s Mayhem. Následovalo třetí album Mot Ein Evig Ruin (2019) a zatím poslední Sverger Hemn (2022). Blodhemn se již stali jedním z undergroundových fenoménů a poprvé je přivítáme na ETEF.

STÍNY PLAMENŮ
Haló! Speciální hlášení z Plzně pro celou komunitu ETEF. Blackmetalový bojový stroj Stíny plamenů již 26 let vynáší z podzemí na zem příběhy rodu Čistírenských. Ty nejagresivnější skladby z bohaté diskografie zazní právě na tomto vystoupení. Nebude to však všechno, rozšířený speciální koncert vyvrcholí několika podobně laděnými písněmi z repertoáru kapely Umbrtka. Na ETEF 2024 se tedy bude uctívat i Pán.

RADIATION
Nuclear death/thrash terror! Radiation je další unikátní uskupení na ETEF. Tato slovenská sebranka byla rekrutovaná v roce 2007 z kapely Stone Liver a má za sebou například koncert s Tankard. Album The Gift Of Doom (2017) je zatím jejich posledním počinem. Jedna recenze: „Zachycení syrovosti staré školy. Má to intenzitu a tempo. Opravdu jsem si to užil.“ A užijí si to i všichni ETEF fanoušci.

IMPURITUM
Slyšíte o Impuritum poprvé? Nějaký další obyčejný death metal z jižních Čech, říkáte si? Ale omyl, ne nějaký, ale extrémně vydařený. Poctivý death s příměsí thrashe a prvky blackmetalové temnoty, který si mnohdy nezadá ani s takovými velikány, jako jsou Bolt Thrower. V českých kotlinách nemají příliš mnoho konkurence a o muzikantských kvalitách už vůbec nepochybujte. Kapela, jež po cca šestileté hibernaci povstala loni z nečistého popela, vám ve staronové sestavě s novým zpěvákem zatluče rezavé hřeby hodně hluboko do těla. Jedinečná příležitost si tuhle sebranku vychutnat právě na ETEF ve Volyni.

POTHEAD
Pothead intro: V hlubokých temných lesích potštejnsko-litického panství tyčí se hrad opředený neuvěřitelným tajemstvím. Záhadná sekta stráží jeho brány hlava nehlava. Pod vedením barona Mikuláše z Potštejna dnem i nocí potají šlechtí nové odrůdy konopí navzdory lucemburským mocipánům. Na nově připravované desce vzdává žižkovské uskupení Pothead hold tajemné historii hradu Potštejna. Vše zabalené do temného, černotou silně načichlého goregrindového hávu, který se však neštítí žádných vlivů, ani těch elektronických. Premiérové vystoupení černé tváře Pothead proběhne právě na našem ETEF.

Kompletní seznam kapel:
MEMORIAM (death, Anglie)
HATE (death/black, Polsko)
DOLD VORDE ENS NAVN (avantgarde black, Norsko)
MASTER (death, USA/Česko)
KOLDBRANN (black, Norsko)
DORDEDUH (folk/black, Rumunsko)
BLODHEMN (black, Norsko)
NOCTURNAL (thrash, Německo)
OKKULTIST (death, Portugalsko)
FLESHLESS (death, Česko)
STÍNY PLAMENŮ (black, Česko)
BOHEMYST (dark, Česko)
RAMCHAT (pagan/black, Slovensko)
HEIDNIR (black, Rakousko)
ALTARS ABLAZE (death/black, Česko)
1000BOMBS (thrash, Česko)
RADIATION (thrash, Slovensko)
POTHEAD (black/gore, Česko)
IMPURITUM (death, Česko)
DEADROOTS (thrash/groove, Česko)

Z osobních důvodů se omluvili dříve oznámení Refore.

Další informace budou postupně zveřejňovány na FB a webu akce, sledujte tedy naše informační kanály pro nejčerstvější informace.

ETEF = (old school metal + přívětivé prostředí prvorepublikového koupaliště + rodinná přátelská atmosféra + levné občerstvení + stanování zdarma přímo v areálu + parkování zdarma max. pět minut pěšky) = zábava pro metalové tradicionalisty!

Související odkazy:
www.facebook.com/eteffest
www.etef.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1233

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *