RockShock

Internetový rockový magazin

Bára Zemanová se chystá zpět na pódium. Ve svém novém singlu volá Mayday

Text: Zuzana Kantorová

Zpěvačka BÁRA ZEMANOVÁ vypouští po delší pauze nový singl, kterým předznamenává svůj návrat na pódia. Plzeňská rockerka, kterou mohou pamětníci znát z účinkování v soutěži Česko hledá SuperStar, má na svém kontě dvě studiové desky, několik úspěšných singlů a mnohaleté hostování po boku populární kutnohorské kapely Rybičky 48. Nyní se fanouškům připomíná novým energickým singlem Mayday. Píseň, která se tematicky točí kolem zakázané lásky, je předzvěstí nového startu kapely. Její atmosféru podtrhuje nápaditý videoklip natočený v planetáriu.

Text písně Mayday je o zakázané lásce, která v člověku vzbuzuje silné emoce a chuť hýbnout celým vesmírem. „Baví mě dávat do písniček vlastní reálné pocity a příběhy, které se opravdu staly. Nepřemýšlíme teď s klukama nad tím, kam míříme v budoucnu, ale necháváme ze sebe vyjít to, co nás momentálně baví. A ohromně se těšíme na koncerty,“ dodává Bára.

Bára se svou kapelou dává voláním Mayday fanouškům vědět, že opět tvoří a vedle nahrávání dalších singlů se v nové sestavě chystá odehrát řadu letních open air koncertů. Energická kytarovka se dočkala zajímavého videoklipu z vesmírného prostředí. Za režií i scénářem stojí plzeňská videoprodukční firma Filma. Klip se natáčel ve 3D planetáriu v Plzni, které patří ke komplexu Techmania Science Center.

O scénář a vizuální stránku se postarali plzeňští kreativci Luboš Samek a Eva Volfová (Filma), písnička se natáčela ve studiu ILL Fish. Samotný text je o zakázané lásce, která v člověku vzbuzuje silné emoce a chuť hýbnout celým vesmírem.

„Mayday je takový první výstřel. Po čase, který jsem strávila doma s dětmi, jsem našla opět múzu, vzali jsme ze šuplíku starší nápady a spontánně začalo vznikat něco nového. U Mayday jsem měla jasnou vizi, vždycky se mi líbil nápad natáčet v planetáriu, a když jsme se spojili s Techmanií, začalo to všechno dávat smysl,“ říká Bára.

Báru Zemanovou s kapelou letos čeká několik open air akcí, z nichž největší je festival Votvírák. Na podzim pak menší klubové turné k novým singlům.

Související odkazy:
www.barazemanova.cz
www.open.spotify.com/artist/3wIKI2ZENnzQwoJVoh9aPm
www.instagram.com/barazemanova.cz
www.facebook.com/barazemanova
www.youtube.com/@barazemanovachannel


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1356

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *