RockShock

Internetový rockový magazin

Persefone, našlapaný a osobitý mix progresivního a melodického death metalu, vystoupí v Praze

Text: Obscure Promotion

PERSEFONE pravděpodobně budou jedinou kapelou z Andorry, co znáte. A pokud nikoli, vězte, že se jedná o našlapaný a osobitý mix progresivního metalu a melodického death metalu vysoké technické úrovně, která ovšem nepřebíjí jejich bohatý zvuk doplněný klávesami a širokou paletu obsažených emocí.

Sextet z hlavního města Andorra la Vella byl založen už roku 2001 a za tu dobu vedle absolvování několika turné a účasti na významných festivalech jako Wacken Open Air, Metal Days, Brutal Assault ad. vydal sedm alb, kde je využito nejrůznějších hudebních žánrů, principů a technik, výrazných melodií a spousta hlavu otáčejících riffů a rytmů, které ovšem hrají pro celek a jeho obohacení.

Poslední album Persefone Metanoia vyšlo u Napalm Records a hostují na něm Einar Solberg (Leprous), Steffen Kummerer (Obscura) nebo Angel Vivaldi, v minulosti to byl např. Paul Masvidal (Cynic). Výčet hostů je zajisté sám o sobě vypovídající.

Speciálním hostem na turné jsou ambiciózní Francouzi HYPNO5E. Progresivní, avantgardou načichlá formace přiveze své šesté album Sheol, jehož název je v hebrejské bibli místem, kde se po smrti setkávají všechny duše, aby zůstaly v tichu a znovu se proměnily v prach.

Hypno5e se svými skutečně epickými kompozicemi, které často přesahují nejen desetiminutovou, ale i dvacetiminutovou hranici, spojují prvky současného progresivního cinematic metalu s folkovými hrátkami a soundtrackovým zvukem.

Zvuk Hypno5e je silný, niterný, bezprostřední a organický. Jsou tu momenty, které jsou technicky propracované, opatrná melancholie i čirá destruktivní síla. Na rozdíl od mnoha kapel, které se při tvorbě hudby spoléhají na konkrétní zvuk nebo techniku, Hypno5e nejsou vázáni žádnými pravidly.

Společně s Persefone a Hypno5e přijedou další dva progresivní spolky, a to STELLAR CIRCUITS z Austrálie a instrumentalisté LAMPR3A ze Španělska.

23. 2. 2024 – Praha, Kasárna Karlín
FB událost – www.facebook.com/events/158511037321873
e-Ticket – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/644

Předprodej viz e-Ticket výše, dle místa konání dále v sítích GoOut a Ticketmaster.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1347

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *