RockShock

Internetový rockový magazin

Innersphere v novém singlu předvádějí kosmický western

Text: Smile Music

Melodic/deathmetalisté INNERSPHERE kromě nepřetržitého koncertování nejen napříč Českou republikou, ale i daleko za jejími hranicemi, stíhají točit nové klipy, a především vrcholí přípravy vydání jejich desky In The Shadow Of The Sun.

Nejnovější singl s názvem Redemption je skladba plná metafor, které přibližuje zpěvák Míra Litomerický: „Ústředním motivem, symbolem skladby, je slunce, které provází vícero skladeb na naší desce. Slunce symbolizující sílu života i destrukci, světlo i vržený stín, vnitřní žár, sílu, naději, svoji vlastní i naši smrtelnost. Takovými hvězdami je pokrytá celá obloha a jejich záře postupně rozsvěcuje nebe. Jejich světlo cestuje skrze obrovské vzdálenosti a je možné, že některé teprve spatříme. Jiné v době, kdy je spatříme, už nemusí ani existovat anebo ne v podobě, kterou uvidíme… Slunce a jeho energie jako tvůrce světů, jeho teplo a zář dopadající na světy v kombinaci s jeho silou vše zničit buď žárem, nebo vychladnutím. Ničí čas – ani čas obrů/velikánů, o kterých pějeme i v dalších skladbách, – není nekonečný. Vše se jednou obrátí vniveč a promění se v něco jiného. Zároveň poukazuje na poznání, ke kterému dochází v průběhu naší životní cesty, věcem prožívaným a lidem, které potkáme.“

Singl Redemption je v kontextu desky velmi přímočará skladba. Provází ji výrazná mellotronová linka, která jí dává specifický epický nádech: „Kluci s radostí říkali, že jim to přijde hudebně jak do kosmického westernu. Skladba je postavená na triolách, základních dvou melodických motivech a postupech s pravidelnými repeticemi a dává dost prostoru pro samotnou melodiku a bující atmosféru,“ dodává Míra Litomerický. Samotná deska In The Shadow Of The Sun vychází 1. března, předobjednávky jsou ale již spuštěny na Sparkshopu.

Související odkazy:
www.inner-sphere.com
www.facebook.com/innerspheremetal
www.instagram.com/innerspheremetal


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 710

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *