RockShock

Internetový rockový magazin

The Atavists vydávají na vinylu album nominované na Cenu Anděl, pokřtí ho před Vánocemi v Café V lese

Text: Zuzana Kantorová

Rocková kapela THE ATAVISTS pokřtí 14. prosince v pražském klubu Café V lese vinylové vydání svého třetího alba Prettier Than You. Stane se tak téměř na den přesně rok poté, co album vyšlo na digitálních streamovacích platformách. „V březnu jsme již sice album pokřtili, ale doteď bylo dostupné pouze na CD. Vyslyšeli jsme četná přání fanoušků a rozhodli se ho vydat také na vinylu,“ vysvětluje frontman kapely Adam Krofián. Album Prettier Than You bylo začátkem roku nominované na Cenu Anděl za ‘Nejlepší rockový počin‘.

Vinylová deska bude vyčnívat z řady už jen tím, že je hnědá. „Na obal jsme umístili spoře oděný německý pár z 80. let, který leží v posteli s dobovým osobním počítačem. Jiná barva pro vinyl ani nepřicházela v úvahu. Hnědá je nová černá,“ pochvaluje si Krofián, který je na české hudební scéně respektovaným sólovým kytaristou s nezaměnitelným herním stylem. Vinyly budou poprvé k dostání právě v Café V lese. Po křtu je bude možné zakoupit osobně na všech dalších koncertech nebo také online na e-shopu kapely.

The Atavists na pražském koncertu odehrají všechny písně z alba Prettier Than You. Zazní i skladba Fool’s Gold, kterou na albu nestandardně nabubnoval kytarista Krofián. Fanoušci se navíc mohou těšit také na premiéru několika zcela nových písní, které v nedávné době kapela nahrála v belgickém Bruselu ve spolupráci se zahraničními producenty. Dále kapela láká i na zajímavé hudební hosty.

Společně s The Atavists zahraje liberecké duo BLOODY CAPES, které si i přes svou krátkou existenci stihlo udělat v rámci alternativní scény velmi slušné jméno.

Předprodej lístků – www.bit.ly/PrettierthanCVL
FB událost – www.facebook.com/events/729439552386857

Videoklipy k albu:
www.youtube.com/watch?v=PxesXptj2rU
www.youtube.com/watch?v=okiaAcp50sc
www.youtube.com/watch?v=-S1NllzF3yU

Další odkazy – www.linktr.ee/theatavists

Koncerty do konce roku:
14. 12. – Praha, Café V Lese
15. 12. – Brno, Kabinet múz
30. 12. – Plzeň, Divadlo pod lampou

The Atavists je česká rocková kapela ovlivněná styly surf a stoner. Vznikli na konci roku 2014 a rychle si našli místo na české hudební scéně, zejména díky svým energickým živým vystoupením. Středobodem nezaměnitelného zvuku The Atavists je frontman, kytarista a hlavní songwriter Adam Krofián se svým barytonem v hrdle a ničivými kytarovými linkami. Oporou mu jsou ječící zvuk elektrických varhan a syntetizátoru a tvrdá rytmická sekce. Na začátku roku 2016 vyšlo debutové album s názvem Bad Times, které se těšilo vřelému přijetí kritikou. Druhé album kapely Lo-Fi Life vyšlo v březnu 2018 a obdrželo vynikající recenze od tisku i fanoušků. V roce 2019 The Atavists získali dvě hudební Ceny Anděl – ‘Objev roku‘ a ‘Nejlepší rockové album‘. První singl z tohoto alba s názvem Wrong slavil úspěchy v éteru Evropy 2, kde se opakovaně držel jako jednička v žebříčku. Třetí album Prettier Than You vyšlo na konci roku 2022. Kapela vydatně koncertuje po celém Česku i v zahraničí a připravuje materiál na další album.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1275

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *