RockShock

Internetový rockový magazin

Jacob Collier navštíví příští rok Prahu

Text: Echopromotion

Pětinásobný držitel Grammy, zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista a producent JACOB COLLIER oznamuje své dosud největší evropské turné Djesse UK & Europe Tour, jehož součástí je i pražské O2 universum.

Oznámení následuje po vydání Collierova nového singlu Witness Me, na němž se podíleli kanadský zpěvák a skladatel Shawn Mendes, britský rapový titán Stormzy a devatenáctinásobný držitel Grammy a gospelová legenda Kirk Franklin. Píseň je srdceryvnou ódou na sílu empatie. BBC Radio 1 ji vyhlásilo za nejžhavější nahrávku na světě.

Witness Me je čtvrtým nahlédnutím do dalšího dílu Collierova žánrově nevyhraněného čtyřalbového projektu Djesse, která vedle dříve vydaných singlů Little Blue (feat. Brandi Carlile), Wherever I Go (feat. Lawrence & Michael McDonald), WELLLL a na Grammy nominované Never Gonna Be Alone (feat. Lizzy McAlpine & John Mayer) dává fascinujícím způsobem nahlédnout do mimořádné hloubky a rozsahu chystaného alba.

Jako vůbec první muž se objevil na obálce časopisu Vogue Darling; objevil se i na červencové obálce časopisu Rolling Stone UK a je také spoluautorem a účinkujícím na sedmi skladbách alba This Is What I Mean od Stormzyho. Hojně spolupracoval také s kapelou Coldplay, s níž v únoru vystoupil v pořadu Saturday Night Live, loni v létě byl hostem na jejích koncertech na stadionu ve Wembley a podílel se na jejiím albu Music Of The Spheres. Podílel se také na velkých hitech, včetně písně Good Days od SZA, písní Lizzy McAlpine a Kehlani, uvedl na trh vyprodanou značkovou řadu hudebních bot Crocs a nedávno vystoupil na své dosud největší show v kariéře v Hollywood Bowl s kapacitou 17 000 diváků.

O Jacobu Collierovi
Devětadvacetiletý Jacob Collier, uznávaný publikem, kritiky i kolegy hudebníky jako jeden z nejnadanějších mladých umělců současnosti, má na svém kontě již zdánlivě nekonečný seznam úspěchů včetně pěti vítězství na Grammy spolu s 11 nominacemi na Grammy včetně ‘Alba roku 2021‘. Díky tomu je seznam jeho spolupracovníků ohromně pestrý a živý. Jacobův hlas zazněl v nedávných písních od interpretů jako Coldplay, SZA, Stormzy nebo Kehlani. Ve svých vlastních projektech Collier spolupracoval s nepřebernou sestavou uměleckých kapacit od malijského zpěváka Oumou Sangaré po Johna Mayera, T-Paina, Ty Dolla $ign, Daniela Caesara a Tori Kelly (abychom jmenovali alespoň některé). Collier, který na světovou scénu expandoval díky virálnímu úspěchu svých multirámcových a multiinstrumentálních coververzí na YouTube, upoutal pozornost Quincyho Jonese a pod jeho mentorským vedením vydal v roce 2016 debutové album In My Room, které nahrál, produkoval a na kterém hraje výhradně Collier. Djesse (jeho nejnovější čtyřdílný albový projekt) byl přirozeným vývojem z jednočlenného procesu In My Room, který se rozšířil o spolupracovníky z celého světa. Výsledné svazky Djesse splnily Collierův ambiciózní slib a představují neuvěřitelnou škálu uměleckých kolegů a hudebních témat, která zahrnují vše od orchestrální kompozice přes lidové písničkářství, R&B, rap a pop. Nakonec, ačkoli Collier již dosáhl více, než by si většina umělců mohla přát za celý život, je stále neklidně kreativní. Vedle nadcházejícího vydání Djesse Vol. 4 má v plánu další projekty zaměřené na sólový klavír, orchestry, filmovou hudbu, výuku, hudební divadlo a další.

12. 11. 2024 – Praha, O2 universum

Cena vstupenek od 1490 Kč. Live Nation klub a O2 předprodej od 30. 11. 2023, 10.00 hod. Vstupenky v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 1. 12. 2023, 10.00 hod.

Související odkazy:
www.jacobcollier.com
www.facebook.com/JCollierMusic
www.twitter.com/jacobcollier
www.instagram.com/jacobcollier


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1476

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *