RockShock

Internetový rockový magazin

Ramchat zverejnil novú pieseň Vertigo z chystaného vinylového EP Zmar

Text: Pavel ‘Hirax‘ Baričák
Foto: Pavel Dolas

Martinskí paganmetalisti RAMCHAT zverejnili klip k piesni Vertigo. Jedná sa o B stranu z chystaného vinylového sedempalcového EP Zmar (www.hiraxshop.sk), ktorý majú chalani pokrstiť 9. 12. na ich pripravovanom festivale KrutoFest 2023 (DK Dražkovce, 17.00 hod. – DEPRESY, TORTHARRY, ADOR DORATH, KRAJINY HMLY, PANYCHIDA, DARK SEAL, POLUDNICA a Ramchat, viac informácií tu: www.tootoot.fm).

„Je to už taká tradícia, prekladať naše dlhohrajúce albumy krátkymi singlami. Toto bude v poradí už naša piata asfaltová platnička a opätovne sa bude jednať o limitovanú, ručne číslovanú edíciu, ktorá sa behom chvíle vždy vypredá, a obratom sa tak stáva slušnou raritou,“ vyjadril sa gitarista a mozog Ramchat, Hirax. Ten je zároveň autorom hudby i textu piesne Vertigo.

„Skladba začína pre nás netradične, priam orientálnou pasážou. Dal som si na mieru vyrobiť perzský cimbal, Juraj Hnilica, ktorý do piesne zároveň naspieval vokály, fúkol aj do didgeridoo, takže vznikli pre nás skutočne nové zvukové plochy. A textovo som mal na mysli skôr obraz trasu duše, nie krútenie hlavy. Vcítil som sa do kmeňového bojovníka, ktorý v zákope čaká na povel veliteľa vyraziť do boja a ísť zabíjať. V mene ‘viery‘, iného postoja, pre rozhodnutie rady ‘múdrych‘. Nikdy som nebol za agresívne riešenia problémov, deti nebijem a vojnu považujem za najväčší prejav hlúposti a nízkosti ľudstva. Mier.“

Titulnú pieseň Zmar kapela zverejní týždeň pred festivalom KrutoFest.

Súvisiace linky:
www.facebook.com/ramchatband
www.instagram.com/ramchat_band
www.open.spotify.com/artist/ramchat
www.vk.com/ramchat_gruppe


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1006

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *