RockShock

Internetový rockový magazin

Našli, mí rádcové, našli? Našli! Eufory mají nového zpěváka

Text: Smile Music
Foto: archiv skupiny

Po bezchybně zmáknutém vystoupení powermetalistů z Martina na Masters Of Rock se z jejich stáje ozvala nemilá zpráva: s okamžitou platností je opouští vokalista Ľuboš Senko. Kapela přitom měla naplánovaných několik dalších koncertů. EUFORY jako profíci sehnali kvalitní, avšak dočasnou náhradu v osobě Maya Petranina – známého rockera nejen v česko-slovenských vodách. Teď ve svých řadách vítají stálého člena kapely jménem Marek Milo.

Marka už někteří z vás mohou znát z živých vystoupení, kapela si jej totiž na posledních třech koncertech, jak se říká, prubla a on se osvědčil jak jako vokalista, tak, jak sami dodávají, i jako kamarád. Eufory nejsou jeho první kapelou, tu založil ve svých šestnácti letech. Hudba jej ostatně jak akademicky, tak ve volném čase doprovázela celý život. Jak sám dodává: „Od štyroch rokov spievam, popri tom som sa učil od piatich rokov na akordeón sám podľa sluchu, potom som chodil do ZUŠky tri roky. Neskôr som sa učil hrať na organ, najskôr sám, potom som mal súkromného učiteľa. Po základnej škole som vyštudoval konzervatórium v Žiline, obor organ a dirigovanie, a na vysokej škole som vyštudoval organ a hudobnú výchovu.“ A z druhé strany jeho otec po večerech pouštěl nahrávky Deep Purple, Queen, Pink Floyd a The Beatles, čímž zažehl Markovu vášeň pro tvrdou hudbu: „Moje vokálne vzory preto sú Ian Gillan, Jorn Lande, David Coverdale, Ronnie James Dio, zo ženských hlasov Floor Jansen a Noora Louhimo.“

Kapela si dá kvůli změnám v sestavě přes zimu menší koncertní pauzu. Chce se koncentrovat na zapracování nového hlasu do kapely a složit společně s ním i nové skladby, které budou určené pro Markův vokál. Také chtějí zapracovat i na nových promo fotkách, zkrátka i bez koncertů budou mít napilno. Na léto už mají naplánováno na desítku festivalů, kde se předvedou v plné síle.

Související odkazy:
www.eufory.sk
www.facebook.com/euforyband
www.instagram.com/euforyofficial


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *