RockShock

Internetový rockový magazin

Brutal Assault zahušťuje sestavu 13 novými kapelami a norskou ikonou Satyricon

Text: Obscure Promotion

Pět let nevystupovali živě, v pevnosti se neukázali od r. 2016. Vždy razili svou vlastní, jedinečnou cestu za dosud nevyjádřeným. A jelikož na květen 2024 mají naplánované nové album, je jasné, že je na Brutalu 2024 musíme mít. Norská ikona SATYRICON v létě po osmi letech v pevnosti!

Line-up na aktuálně 31 potvrzených kapel pro Brutal Assault 2024 rozšiřuje další třináctka nových kapel. Mezi nejočekávanější vystoupení bude určitě patřit návrat THE BLACK DAHLIA MURDER v sestavě bez Trevora Strnada (RIP). Fanoušky death metalu by měl potěšit i návrat klasiků BROKEN HOPE, slamujících PARTY CANNON nebo oldschoolových SKELETAL REMAINS, LIK a SNĚŤ.

Po deseti letech se do Josefova vrátí deathcorový sextet WHITECHAPEL, metalcorové puristy potěší DARKEST HOUR, kteří v polovině 90. let stáli – např. spolu s Lamb Of God – u obrody amerického metalu. Extrémní MENTAL CRUELTY naopak pevnost rozezní symfonicky laděným blackened deathcorem, zatímco GUILT TRIP mixem metalu a hardcoru.

Poslední trojicí kapel v updatu jsou slovenští crusteři ČAD, speed/heavy/thrash předáci EVIL INVADERS a KAMPFAR s výročním setem ke svým třicetinám.

Festival se bude opět konat v Josefově ve vojenské pevnosti z 18. století ve druhém srpnovém týdnu od 7. do 10. 8. 2024 a vystoupí na něm na 130 kapel z celého světa.

Vstupenky – www.brutalassault.cz
FB událost – www.facebook.com/events/852681396382704
Spotify – www.open.spotify.com/playlist

Aktuálně potvrzené kapely: ARCHITECTS, BEHEMOTH, BODYSNATCHER, BORN OF OSIRIS, BROKEN HOPE, BRUTUS, ČAD, DARKEST HOUR, EMPEROR, EVIL INVADERS, GOD IS AN ASTRONAUT, GUILT TRIP, INCANTATION, JINJER, KAMPFAR, LEFT TO DIE, LEGION OF THE DAMNED, LIK, MENTAL CRUELTY, MOTIONLESS IN WHITE, MY DYING BRIDE, NECROT, PARTY CANNON, SATYRICON, SKELETAL REMAINS, SNĚŤ, TERRORIZER, THE BLACK DAHLIA MURDER, UFOMAMMUT, VOMITORY, WHITECHAPEL

7.–10. srpna 2024 – pevnost Josefov
4 dny – 5 pódií – 125 kapel – horor kino – výstavy


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 972

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *