RockShock

Internetový rockový magazin

Bruce Springsteen zavítá příští rok v rámci světového turné také do Prahy

Text: Echopromotion

BRUCE SPRINGSTEEN se po dlouhých 12 letech vrací do Prahy na svůj jediný koncert ve střední Evropě, který bude zároveň jeho největším koncertem v České republice. Koncert se uskuteční 28. 5. 2024 na pražském letišti Letňany.

Bruce Springsteen, kterého časopis Rolling Stone označil za „ztělesnění rock’n’rollu“, je s více než 140 miliony prodaných desek po celém světě a více než 70 miliony ve Spojených státech jedním z nejprodávanějších umělců na světě. Springsteenovo mezinárodní turné s THE E STREET BAND v roce 2023, jenž je dlouhodobě považován za nepřekonatelného koncertního umělce, je prvním koncertním turné od ukončení The River Tour v roce 2017 – čtrnáctiměsíčního turné, které bylo časopisy Billboard a Pollstar označeno za nejlepší světové turné roku 2016 – a odstartovalo v únoru 2023 řadou koncertů v amerických arénách. Turné 2023 pak na jaře a v létě pokračovalo v Evropě a v srpnu se vrátilo do Severní Ameriky na druhou část.

Za podpory The E Street Horns a The E Street Choir se na evropské turné Springsteena a The E Street Band 2023 prodalo více než 1,6 milionu vstupenek a vysloužilo si všeobecné uznání jako jedno z nejlepších vystoupení v kariéře kapely, které bylo označeno časopisem Billboard jako „nejlepší show na světě“ a „jedna z nejlepších show vůbec“ deníkem The Daily Telegraph, stejně jako pětihvězdičkovými recenzemi deníků The Times, The Independent, NME a mnoha dalších. K nejvýznamnějším událostem patřil dvoudenní start v Barceloně, který „rozpoutal euforii“, jak potvrdil deník El Correo, a také vystoupení pro více než 130 000 fanoušků během dvou koncertů v londýnském Hyde Parku a závěrečný večer pro více než 70 000 lidí v italské Monze. Turné po 14 zemích zahrnovalo několikadenní vystoupení v Barceloně, Dublinu, Paříži, Amsterdamu, Göteborgu, Oslu, Londýně a Kodani.

Springsteen získal 20 cen Grammy, Oscara, dva Zlaté glóby a zvláštní cenu Tony. V roce 1999 byl Springsteen uveden do Rockandrollové síně slávy – v roce 2014 jej následovala skupina The E Street Band – a taktéž byli uvedeni do Síně slávy autorů písní. V roce 2013 obdržel vyznamenání Kennedyho centra a v roce 2016 mu prezident Barack Obama udělil Prezidentskou medaili svobody, nejvyšší civilní ocenění v zemi. V roce 2023 Springsteena v Bílém domě vyznamenal také prezident Joe Biden Národní medailí umění za rok 2021.

Před úspěchem a oceněními tento zarytý obyvatel New Jersey nejprve na plážích a v promenádních klubech státu sestavil kapelu The E Street Band s mnoha členy, kteří s ním koncertují dodnes. V roce 1999, po desetileté odmlce, Springsteen znovu sestavil The E Street Band pro historickou sérii koncertů zdokumentovaných ve speciálu HBO, na DVD a na albu Live In New York City. Od turné k reunionu E Street jezdí Springsteen na turné soustavně – většinou s kapelou. K vrcholům patří benefiční turné Vote For Change z roku 2004, The Rising Tour z roku 2002 – včetně rekordních deseti večerů na Giants Stadium – a také Wrecking Ball World Tour z roku 2012 a The River Tour z roku 2016, která se stala nejvýdělečnějšími turné svých let. Podle časopisu Pollstar je Springsteen jedním z pouhých čtyř umělců, kteří od roku 1980 prodali více než 20 milionů vstupenek.

28. 5. 2024 – Praha, Letiště Letňany

Cena vstupenek od 1690 Kč. Vstupenky v prodeji v sítích Tiketmaster a Ticketportal.

Související odkazy:
www.brucespringsteen.net
www.facebook.com/brucespringsteen
www.twitter.com/springsteen
www.instagram.com/springsteen


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1011

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *