RockShock

Internetový rockový magazin

Kapely zakázanÝovoce & Koblížc! vyrážejí na Opuštěný děti tour, ke které vypustily nový singl a klip

Text: ROCK’n’GO

Punkrockoví matadoři ZAKÁZANÝOVOCE a někdejší ‘Objev roku‘ kapela KOBLÍŽC! vyrážejí na společné turné. Během necelých šesti týdnů zavítají do tradičních klubů po celé České republice, kam přivezou společnou novou píseň Opuštěný děti, ke které právě vydali videoklip.

Je tomu více než deset let, kdy kapely zakázanÝovoce a Koblížc! sdílely jedno pódium. Osud tyhle dvě party svedl opět dohromady, i přestože se v posledních letech u obou skupin odehrálo několik zásadních zvratů. Koblížc! se loni v září po dlouhých pěti letech vrátili zpátky na scénu, kdy téměř vyprodali pražskou Lucernu. Pauza kapele prospěla, což dokazuje několik úspěšných vydaných singlů během posledního roku a také nové album, které vychází v listopadu.

U kapely zakázanÝovoce žádná pauza sice neproběhla, ale v posledních osmi letech si skupina prošla několika personálními změnami. Ty letos na jaře nakonec svedly zpátky k sobě dva zakládající členy Jardu ‘Yarise‘ Sládečka a Štěpána Soukupa, který se po čtyřech letech vrátil ze sólové dráhy. Comeback kapela oslavila novým singlem a videoklipem Horký maliny a v létě překročila jako jedna z mála kapel v Čechách 100 000 posluchačů měsíčně na digitální platformě Spotify.

Koblížc! na turné představí své nové album Červená je punk, na kterém najdete i nejnovější vydaný singl Opuštěný děti. Původní text písně má na svědomí Josef ‘Josie‘ Vařeka, frontman kapely Koblížc!, který chtěl písní upozornit na problematiku opuštěných dětí a odloučených rodin. Společně obě kapely na toto téma natočily i videoklip a ‘Josie‘ k tomu dodává: „Ve videoklipu je vyobrazena ta prázdnota, kterou máme v sobě všichni, co jsme z nekompletní rodiny.“ Druhou sloku textu dopsal frontman zakázanÝovoce ‘Yaris‘, který se ujal také druhého hlavního vokálu.

Novinku si můžou fanoušci poslechnout i naživo na připravované Opuštěný děti tour, která odstartuje už 11. listopadu. Poslední koncert proběhne 21. 12. v pražském Rock Café, kde frontman kapely zakázanÝovoce ‘Yaris‘ oslaví také své 40. narozeniny.

Vstupenky na turné jsou k dostání na GoOut:
www.goout.net/opusteny-deti-tour

Termíny koncertů:
11. 11. – Tábor, Klub Univerzita
17. 11. – Svrčovec, KD
18. 11. – Liberec, Bunkr
24. 11. – Teplice, KNAK
25. 11. – Pardubice, ABC Klub
30. 11. – Olomouc, S-klub
01. 12. – Svitavy, Lidové divadlo
02. 12. – Jihlava, D-Club
07. 12. – Ostrava, Barrák Music Club
08. 12. – Brno, Enter Music Club
09. 12. – Havlíčkův Brod, Klub Oko
14. 12. – Plzeň, Bílej medvěd
15. 12. – České Budějovice, mcFABRIKA
16. 12. – Stříbro, Beseda
21. 12. – Praha, Rock Café

Související odkazy:
www.zakazanyovoce.cz
www.facebook.com/zakazanyovoce
www.youtube.com/zakazanyovoce
www.kblzci.com
www.facebook.com/kblzci
www.youtube.com/@Kblzci
www.nejlepsikapely.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1224

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *