RockShock

Internetový rockový magazin

Něco něco pokřtí nové album v Praze

Text: Anna Mašátová

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají NĚCO NĚCO u domovského labelu Divnosti. Křest proběhne 19. října v pražských Kasárnách Karlín. Jako host vystoupí písničkářka PALMA.

O co lakoničtější název, tím silnější sdělení. Osm písní s českými texty pracuje s tématy empowermentu, mentálního zdraví nebo nesmyslnosti kultu mládí. Třetí je protknuto příběhy o hledání svého poslání, o boji se svými strachy a pochybami i čistou radostí, euforií a nalézáním důvěry v sebe sama. Vše je umocněno osobním, ženským pohledem výhradní textařky, hudebnice a zpěvačky Alžběty Trusinové, která spolu s producentem a multiinstrumentalistou Tomášem Tkáčem kapelu něco něco tvoří. Něco něco umně propojují naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou, aniž by hudební lehkost ubírala vážnosti slov. Dovedně střídají obrazotvornost a poetično s přímočarostí.

„Texty na desce Třetí jsou otevřenější než na předchozích dvou albech. Vždy jsem zpracovávala osobní témata, ale tentokrát jsem je nijak nezaobalila. Naservírovala jsem je stejnou syrovostí, s jakou je vnímám. V tom mi pomohly asi i lekce zpěvu, díky nimž jsem si jistější v projevu. Mám tak sílu zpívat i o věcech, které bych jinak veřejně sdílet nedokázala,“ říká Alžběta Trusinová.

Třetí čerpá z osmdesátkového synth popu i post-punku, míří ale směrem k moderní elektronické produkci. Středobodem všeho je víc než kdy předtím v kapelní tvorbě písnička samotná, důraz je kladen na jasné sdělení. Výsledkem je deska se sebevědomým tahem na branku.

„Myslím, že se naše hudební a osobní partnerství dobře doplňuje. Tím, že spolu trávíme čas mimo kapelu, máme možnost vše neustále probírat, a posouvat tak celou věc dál. Základ desky vždycky vznikne na intenzivním soustředění někde na chalupě v přírodě. Máme podobný pohled na věc a na většině textových i hudebních nápadů se shodneme,“ popisuje spolupráci Tomáš Tkáč.

Třetí vznikalo ve studio Golden HIVE, o produkci a mix se postaral sám Tkáč, za masterem stojí Gaex. Na bicí hostoval Václav Švestka ve skladbách Signály, Chvilka, Co vlastně chceš II, Hranice a Sobecká a Jakub Švejnar ve skladbách Obrysy a Letní den. Na baskytaru doprovázel Samuel Kuba ve skladbě Letní den a harfa v podání Hedviky Mousa Bacha zazněla tamtéž.

Jako host křtu něco něco vystoupí Palma, zpěvačka a skladatelka původem ze Slezska. Dříve vystupovala v duu s názvem Leto. Pro její písně byly vždy stěžejní melancholické texty a elektronické podklady. Aktuálně přichází s novou formou, kde hraje na klávesy a živě ji doprovází další hudebníci. V Praze ji s kapelou můžete slyšet poprvé.

Vstupenky – www.goout.net/cs/neco-neco-krest-alba

Související odkazy:
www.neconeco.online
www.facebook.com/neconecokapela
www.instagram.com/neconecokapela


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1219

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *