RockShock

Internetový rockový magazin

„Bude vás to bavit!“ Hvězdní The Winery Dogs vezou do Prahy a Brna třetí desku

Text: Obscure Promotion

Když se někde sjede muzikantská elita, je to vždy svátek. Tentokrát se to stane hned dvakrát, protože muzikantská elita míří do Brna a Prahy. Portnoy + Kotzen + Sheehan = THE WINERY DOGS. Trio ikonických muzikantů vydalo třetí desku III a jede vám ji představit.

Jak bylo řečeno, známé americké hardrockové trio The Winery Dogs tvoří zpěvák a kytarista Richie Kotzen (Poison, Mr. Big), baskytarista Billy Sheehan (Mr. Big, Steve Vai) a bubeník Mike Portnoy (spoluzakladatel Dream Theater).

The Winry Dogs, inspirovaní klasickým rockem 70. let i hudbou z jejich předchozích projektů, se poprvé dali dohromady v roce 2012, kdy po divoké sérii nahrávacích sessions v roce následném vyšlo jejich eponymní album. Druhý dlouhohrající počin Hot Streak vyšel už o dva roky později, ale na třetí desku se čekalo osm let. The Winery Dogs na ní neztratili ale ani krok a je plná muzikantského umění a nadhledu, kouzlí svěží melodie, srozumitelné a chytlavé groovy a odvážné harmonie doplněné Kotzenovým charismatickým zpěvem. I vzhledem k celkové šíři a rozsahu hudby na III je společný cíl tria zcela přímočarý.

„Naším cílem je poskytnout lidem skutečně příjemný poslechový zážitek,“ nastiňuje Kotzen a pokračuje, „Hudbu TWD vytvářejí skuteční lidé hrající na skutečné nástroje, přičemž ji všichni děláme společně v jedné místnosti. Není na ní nic umělého.“ Tak The Winery Dogs i skutečně zní. Velmi organicky a bez vedlejších pohnutek, soustředící se na svou hudbu a písně.

„Chtěl bych, aby se naši posluchači přenesli takovým způsobem, aby mohli prožít přesně to, co prožíváme my. Naše desky jsou snímky života a toho, jak ho prožíváme. Naše hudba odráží to, co je pro nás důležité, a to, co důležité není.“ S tím, co poznamenává Sheehan, se nedá nesouhlasit. Z poslechu The Winery Dogs je cítit, jak si každý z tria muzikantů společnou hudbu užívá a jak ji obecně hltá plnými doušky. I když se zde vyskytují instrumentální party, svou virtuozitu The Winery Dogs nechávají za sebou a soustředí se na společný cíl a feeling, což svým komentářem uzavírá Mike Portnoy.

„Síla téhle kapely je především v písničkách. Pak přichází na řadu muzikantství, které je samozřejmě důležité. To, co dělá The Winery Dogs tak skvělými, je, že každá z těch písniček je zapamatovatelná, chytlavá a zpěvná, ale zároveň máte to skvělé muzikantství ve všech třech nástrojích. Ať už se díváte nebo posloucháte kohokoli, vždycky vás to bude bavit.“

A bavit vás bude i předkapela. Českého rockového kytaristu a skladatele Petra Roškaňuka můžete znát jako člena Žlutého psa, Nové Růže a z dalších zvučných kapel a projektů. S jeho novou bluesrockovou kapelou BLACK OUT ho budete mít možnost vidět/slyšet na obou českých koncertech The Winery Dogs.

24. 10. 2023 – Brno, SONO Centrum
FB událost – www.facebook.com/events/1297777144481000
e-Ticket – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/573

25. 10. 2023 – Praha, Akropolis
FB událost – www.facebook.com/events/212621514808155
e-Ticket – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/574

Nejlevnější vstupenky na Obscure.cz, předprodej dále v sítích GoOut a fyzické vstupenky v síti Ticketmaster.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 971

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *