RockShock

Internetový rockový magazin

Pražským Rock Café zacloumají emoce

Text: Obscure Promotion

Experimentální rockeři THIS WILL DESTROY YOU skládají dlouhé, atmosférické instrumentální skladby a využívají k tomu vrstvy nejrůzněji naefektovaných kytar, čímž v jejich kaskádovité cinematic hudbě a táhlých plochách posluchače unášejí do skrytých světů jeho mysli. Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metalu a post-rocku. Kromě svých alb This Will Destroy You složili a nahráli hudbu k řadě celovečerních filmů, dokumentů a uměleckých instalací.

Kapela z Kalifornie navíc od roku 2018 nekoncertovala v Evropě a beztak poslední rozsáhlé turné absolvovala v roce 2014, takže mnoho měst starého kontinentu čeká na její návrat. A ten se blíží. V pondělí 25. 9. 2023 přijedou s berlínským kolektivem THE OCEAN.

Hutný progresivní metal v podání The Ocean je diametrálně odlišný od běžně vnímané podoby žánru. De facto jde o třaskavou heavy srážku post-metalu a temného hardcoru, takže progresivní metal tu ustupuje přímočaré intenzitě sdělení, aby vyexplodovával ven, když přijde jeho čas.

Více než heroická instrumentace jsou hybnou silou těžké a důmyslné rytmy, promyšlené konstrukce písní a hrátky s aranžemi a melodií. Důležitá je gradace a stupňování napětí s dusivou atmosférou a smyslem pro dramatično. A pak je tu ještě Loïc Rossetti, který ze svého hrdla dokáže vyloudit snad cokoli. Muzika The Ocean je strhující a nevytrácí se z ní sdělení ani po mnoha posleších.

Role předkapely se ujmou švédští post-rockeři EF.

25. 9. 2023 – Praha, Rock Café
FB událost – www.facebook.com/events/294150869717390
e-Ticket – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/607

Předprodej dále v sítích GoOut a Ticketmaster.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 960

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *