RockShock

Internetový rockový magazin

Metro Music Bar slaví patnáctiny, gratulovat budou Mike Stern, 7krát3 nebo Nik West

Text: Lucie Karafiátová

Multižánrový a všem stylům otevřený Metro Music Bar neodmyslitelně patří na brněnskou klubovou mapu. A to už patnáct let. Oslavy těchto půlkulatin proto budou patřičně velkolepé a protáhnou se na celý podzim. Narozeninový koncert je naplánovaný na 20. září a představí se na něm 7KRÁT3 a pražská soul/funková parta TOP DREAM COMPANY. Tím ale přehled hudebních chuťovek na další měsíce nekončí.

Už patnáct let se hudební klub Metro Music Bar stará o kulturní vyžití obyvatel Brna i přespolních. Jeden z nejstarších brněnských klubů – v unikátním prostoru pasáže Alfa funguje v nejrůznějších podobách už více než osmdesát let – se za tu dobu stal prestižním místem, které nabízí hudební zážitky všem generacím. Odehraje se v něm více než stovka akcí ročně.

Klíčová je pro tým Metro Music Baru multižánrovost, snaží se každému návštěvníkovi nabídnout to, co jeho srdce a ucho rádo. Není tak nijak neobvyklé zajít do Metro Music Baru na rockový koncert a o pár dnů později si jít zaskákat do hip-hopového kotle nebo se odreagovat u stand-up comedy.

„Na Metru se mi nejvíc líbí, že je tady všechno možné. V deset hodin skáčou zpocení fans na punkovém koncertu a za hodinu už se na stejném parketu ladně vlní tanečnice. Jsou i tací, kterým je tohle trnem v oku, ale jsem rád, že tisíce návštěvníků to kvitují stejně jako my. Metro bylo vždy tančírna. Ať se v něm tančí ještě mnoho let,“ přeje klubu k narozeninám jeden z jeho majitelů Pavel Řehoř.

Metro Music Bar měl tu čest hostit celou řada velkých jmen světové i domácí scény. Jmenujme např. afroamerickou rockovou kapelu Living Colour, baskytaristu Victora Baileyho, který hrál po boku megastar jako Sonny Rollins nebo Lady Gaga, Sting či Madonna, spolupracovníka legendárního Prince Philipa Lassitera, jazzové klasiky Spyro Gyra, amerického saxofonového mága Ernieho Wattse, jednoho z nejobdivovanějších jazzových bubeníků světa Antonia Sancheze, původní sestavu kapely Franka Zappy The Grandmothers Of Invention, balkánskou turbodechovku Fanfara Transilvania nebo třeba americko-mexickou hip-hopovou ikonu Delinquent Habits. Zahrála zde i kapela Tito And Tarantula, jejíž hudbu s oblibou používají do soundtracků ke svým filmům Quentin Tarantino nebo Robert Rodriguez.

Z českých, respektive česko-slovenských interpretů tu vystoupili například Blue Effect, Aneta Langerová, Dan Bárta, David Koller, Tomáš Klus, Ewa Farna, Ida Kelarová, Monkey Business, Vlasta Redl, Lenka Dusilová, Tata Bojs, Plastic People Of The Universe i přední jazzmani jako Peter Lipa, Jiří Levíček, Emil Viklický, legendární Jaromír Hnilička, swingový big band Bratislava Hot Serenaders či orchestr Gustava Broma. Seznam je skutečně dlouhý a velice nabitý. Metro Music Bar je zároveň domáckou scénou pro brněnský B-Side Band bandleadera Josefa Buchty. Klub je navíc rezidenčním místem pro mezinárodní jazz/funkový festival Groove Brno, který se letos koná už pošestnácté.

„Provozovat hudební klub není jednoduchá disciplína. Zvlášť v obrovské konkurenci, která v Brně je. Velmi si cením, že jsme uspěli a vydrželi i složitá období. Děkuji všem, kteří se s námi na chodu klubu podílí, a návštěvníkům, kteří k nám chodí a mají nás rádi. Ať žije brněnské Metro,“ dodává Josef Buchta, spolumajitel Metro Music Baru.

Narozeninový dvojkoncert se uskuteční 20. září a zazáří na něm aktuální fenomén české hudby 7krát3 a rovněž Top Dream Company se svým energickým mixem funky a soulu. V rámci oslav jsou též připraveny dva hvězdné koncerty na druhou polovinu října. Už 20. října rozpohybuje prostory Metro Music Baru famózní baskytaristka a zpěvačka NIK WEST, jejímuž muzikantskému umění podlehl Dave Stewart z Eurythmics, Steven Tyler z Aerosmith nebo Lenny Kravitz. Může snad být větší lákadlo na její energickou show?

O čtyři dny později, 24. října, bude Metro Music Bar patřit jednomu z nejlepších jazzových kytaristů své generace MIKEU STERNOVI. Přiveze s sebou kapelu složenou z excelentních muzikantů, kteří hráli s Paulem Simonem, Sonnym Rollinsem, Tower Of Power nebo Carly Simon.

Vstupenky na všechny akce už jsou k dispozici přímo na webových stránkách klubu www.metromusic.cz.

Facebooková událost – www.facebook.com/events/1025500428462090

Související odkazy:
www.metromusic.cz
www.facebook.com/metromusic
www.instagram.com/metromusicbar


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 927

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *