RockShock

Internetový rockový magazin

Přijíždějí Get The Shot, radši si prožeňte kulku hlavou!

Text: Obscure Promotion

Po tom, co GET THE SHOT v říjnu předvedli před Lionheart a Terror, jsme nemohli tohle turné nechat plavat. Příští týden je tu s THROWN a ITHACA máte zpět.

Má smysl Get The Shot představovat? Pro jejich ultra divoké koncerty je tahle energická hardcore/punková sebranka z kanadského Quebecu, která vznikla v roce 2009, dobře známá snad všude na světě, tak můžeme jen apelovat, ať si vzpomenete, co loni udělali na Brutalu a před půlrokem v Praze před Lionheart s Terror. Lepší si snad prohnat hlavu kulkou!

Během nesčetných turné po celém světě se Get The Shot na svých cestách inspirovali mnoha kapelami a zdokonalili svůj zvuk, přičemž se nechali ovlivnit i umělci jako Obituary, Cannibal Corpse nebo Machine Head. Základem je ale zvuk podobný hardcorovým kapelám 90. let, který obsahuje prvky thrash metalu let 80. – prostě nenáročné oduševnělé ‘hácéčko‘ podbarvené zoufalstvím chladného a nespokojeného mládí.

Žádná móda, žádné kudrlinky, žádné lži. Get The Shot jsou především o vzteku a zlobě vůči tomuto drsnému místu, ve kterém žijeme.

Na místě budou dvě předkapely. Zbrusu nový švédský kvartet Thrown, v jehož čele stojí bývalý zpěvák Grieved Marcus Lundqvist, a britská úderka Ithaca v čele s nepřehlédnutelnou Djamilou Yasmin Azzouz, která je momentálně jedním z nejzajímavějších hlasů na scéně.

Čtyři mizantropové Thrown se uhnízdili u Arising Empire, ve své hudbě se prezentují texty plnými hněvu a sebenenávisti a účinně kombinují intenzivní drtivé kytary s chytlavými, ale agresivními vokálními rytmy bez jakýchkoli zpívánek. A když si dosadíte produkci Bustera Odeholma (Humanityʼs Last Breath / Vildhjarta), který se stal i bubeníkem kapely, máte o zvuku jejich core/metalu jasno.

Ithaca vznikla ze společné lásky k metalickému hardcoru a zoufalství nad jeho nedostatečnými ambicemi, proto hudebně i vizuálně zpochybňují vše, co jste si o kapele, která dělá heavy hudbu, dosud mysleli. Míchají metalcore a blackgaze, hardcore s industrial metalem 90. let, progresivitu 70. let s nádechem power popu 80. let a dodávají blyštivé balení estetiky, která čerpá z dědictví předků členů, queer/nonkonformní identity a ikonických postav avantgardy, nové vlny a post-punk kultury. I při vynalézavosti a přístupnosti ale pořád zuřivé a divoké: Ithaca!

22. 3. 2023 – Praha, Futurum
FB událost – www.facebook.com/events/711049007211712
e-Ticket – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/541

Předprodej vstupenek končí o půlnoci před koncertem a běží i v sítích Ticketmaster a GoOut, nejlevnější vstupenky však naleznete na shopu pořadatele Obscure.cz, viz e-Ticket výše.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 694

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *