RockShock

Internetový rockový magazin

Tradiční Monster Of Metal And Hardcore vypukne ve Voletinách již tuto sobotu

Text: Miloš Zubr

Už tuto sobotu 18. března 2023 proběhne tradiční mini festiválek Monster Of Metal And Hardcore, i když tentokrát trochu netradičně o měsíc dříve, než bývá obvykle. „Důvod je prostý – hospoda ve Voletinách, která se už několik let stala místem konání této vyhledávané akce, se v dubnu zavírá a nový pronajímatel dosud není znám a nikdo neví, jestli se někdo takový v dnešní nejisté době vůbec najde,“ uvedl pořadatel akce Libor Mazura, „takže to i zároveň vypadá na poslední Monster ve Voletinách, možná na poslední vůbec.“

Je to přitom veliká škoda, protože se věhlas téhle akce dostal do povědomí fanoušků a kapel z metalové branže z celého světa, a tak se postupně hlásili zájemci z České republiky, Polska, Malty, Francie, Belgie a dalších zemí. „Z celkově 54 nabídek jsme nakonec vybrali kapely, které o hraní na Monsteru nejvíce stály, a zároveň jsme spolu sladili termín. Dočkáme se tak neokoukaných, ale velmi kvalitních kapel.“ Pojďme si je představit.

BRUTAL SPHINCTER (Belgie), kapela, která to do Voletin nemá zrovna ‘za rohem‘, ale o to víc se vyplatí si na ni počkat. Během deseti let se dokázala etablovat jako součást současných gore/grindových špiček v Evropě. Do svého hudebního žánru vnášejí politickou tematiku, říkají si ‘POOlitical‘ a skrze nekorektní, satirický humor se staví proti jakémukoli extremismu a podporují svobodu slova. Jsou jednou z těch kapel, která se i přes svůj extrémní hudební styl skvěle hodí na jakoukoli akci/festival.

Ostatně dokázali to již mnohokrát, a to jak vystoupením na největších evropských metalových setkáních, jako je Hellfest nebo Metaldays, ale také na nejextrémnějších metalových akcích, jako je Obscene Extreme, Death Feast Open Air nebo Netherlands Deathfest. Pozor! Party, tanec, groove a brutalita jsou prvky, které si s sebou na vystoupení vždy přivezou.

MOYRA je jedna z předních melodic/deathmetalových kapel z Polska postavená okolo charismatické zpěvačky Margo. Hráli na několika velkých předních evropských festivalech a aktuálně právě teď, 4. března, vydali nové CD Omen a Monster. To bude součástí jejich turné, na kterém tuto novinku představí.

Mladá thrashmetalová kapela REFORE se na Monsteru představila už minulý rok, ale vzbudila velkou pozornost a takový úspěch u fanoušků, že jsme se ji rozhodli pozvat znovu, i třeba pro ty, kteří ještě neměli tu čest. A protože i za nás stojí tahle partička opravdu za pozornost, rozhodli jsme se jim zprostředkovat z akce live video, a tak doufáme, že jim fanoušci vytvoří super kulisu.

STREETMACHINE je kapela z Pardubic hrající od roku 1995 a do své hudby promítá množství hudebních žánrů. Na Monsteru měla hrát už v roce 2019 a 2020, bohužel různé okolnosti vždy nakonec zamezily jejich vystoupení na akci, a tak snad potřetí to vyjde. V jejich originální tvorbě se nachází mix metalu, hardcoru, punku i rocku. Za dobu své existence získala početnou skupinu fanoušků v ČR i mimo ni a je známá svou energickou live show, o kterou se stará celá kapela v čele s frontmanem Valdou.

CROW TO CROW je kapela z Lomnice nad Popelkou založená v létě 2019. Ze začátku se chtěla prezentovat stylem hardcore v téměř jakékoliv podobě, obměnami v sestavě i vlivem dalších aspektů směřovalo ražení kapely spíše k death metalu a postupně pak k nekompromisnímu deathcoru s prvky slamu. Crow To Crow mají za sebou několik koncertů a festivalů, vydáno mají dohromady 5 věcí + 2 klipy + 2x live full set.

GIBBET vzali první hrst energie z města Prahy na počátku září 2005, trochu ji rozvířili a počali přenášet do hudební podoby. Smícháme-li nepravidelné rytmy s hutným valivým zvukem, přidáme mužský zpěv, rap a growl, získáme vektor směru, kterým se kapela od počátku své existence ubírá. Lepší než slyšet tuto kapelu na webových stránkách je vyrazit na koncert a nechat do sebe vpálit smršť energie tekoucí z pódia ven.

Související odkazy:
www.facebook.com/MonsterOfMetalAndHardcore
www.facebook.com/events/593488385910094


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1197

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *