RockShock

Internetový rockový magazin

Skupina No Name vydává to nejlepší za 25 let na vinylu. Igor Timko si kvůli tomu pořídí nový gramofon

Text: BrainZone Prmotion

Skupina NO NAME má první vinyl v historii kapely. Výběrová deska nese název The Best Of No Name 25. Na vinylu je 23 písní, nechybí megahity Žily, Ty a tvoja sestra, Prvá, Čím to je až po Elity či Vianoce s Božidarou. Zpěvák a frontman kapely Igor Timko si kvůli novince přeje pod stromeček nový gramofon.

Skupina No Name má za sebou úspěšný rok plný koncertování. Nyní si pro své příznivce připravila další chuťovku, výběrovou dvojvinylovou desku.

„Skladby jsme vybírali společně a podle toho, co pro každého z nás jaká píseň znamená. Samozřejmě jsme zvážili i odezvu u posluchačů. Bestofka dokonale mapuje naše celé úspěšné období. První píseň výběrovky je Ty a tvoja sestra, která nám definitivně otevřela dveře do slovenského éteru. Kvůli časovému limitu vinylu zůstaly mnohé písně mimo výběr. Ale dohodli jsme se s vydavatelem na dvojalbu, takže zadání určuje kapacitu. Je tam tedy vše podstatné od ‘sestry‘ až po Vianoce s Božidarou,“ rekapituluje leader kapely Igor Timko.

No Name hrají ve složení Igor Timko, Dušan Timko, Ivan Timko, Roman Timko, Zoli Sallai a Pavol Jakab. Kapela je na scéně již 26 let. Dvojvinyl The Best Of No Name 25 je první v celé jejich historii.

„Sami jsme mile překvapeni, že se vinylovky vracejí na trh. V branži se už potichu žertuje, že nás čeká návrat ke kazetám. Začínali jsme hrát v dobách, kdy desky a kazety akorát končily. A po šestadvaceti letech koncertování jsou zde znovu časy, kdy se zase vinyl stává trendy. The Best Of No Name 25 je pěkná limitka a sběratelský kousek,“ těší se Igor Timko.

Vizuál dvojvinylu má na kontě grafik Peter Brutovský, který ho pojal dost surrealisticky. Na obalu je mnoho jinotajů a piktogramů, které znázorňují názvy jednotlivých hitů No Name.

„Jako děti jsme měli gramofon, ale teď na Ježíška si přeji nový. Věřím, že ho přinese. Mám staré desky The Rolling Stones, Elánu a mnohé další. Stále jsem to odkládal, takže naše výběrovka je impulzem i pro nás,“ směje se Igor.

No Name aktuálně pracují na novém albu, rok 2023 bude pro kapelu dalším rokem nových písní. Fanoušci se dokonce mohou těšit na speciální turné.

Veškeré informace o skupině No Name naleznete na www.no-name.sk a www.facebook.com/noname.sk.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 621

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *