RockShock

Internetový rockový magazin

Šáruš History Fashion ve spolupráci s hudební skupinou Lucrezia Borgia představuje video Ten, kdo miluje

Text: Šáruš History Fashion

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Zde tamějším dvorem přezdívaná ‘Madame Deficit‘ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá a kde se dá už nyní zkouknout?

Hlavní pořadatelé, Šáruš History Fashion, divákům představují nevšední podívanou inspirující se načančaným životním stylem francouzské královny. Fotografka, návrhářka, a především zakladatelka značky zaměřující se na rokokové kostýmy z 18. století Šárka Tóthová tvrdí, že měla jasno už na začátku. „Smyslem celého projektu je ukázat, že moje šaty mají vícero možností uplatnění. Já, protože jsem fotografka, je využívám především v rámci zážitkového focení a propagace mých služeb. Ale musím také přiznat, že mě vždy zajímalo, jak vypadají na videu. Tento projekt jasně dokazuje, že fantazii se meze nekladou,“ dodává se smíchem Tóthová.

Historizující hudební skupina LUCREZIA BORGIA napsala a nahrála k projektu skladbu s názvem Ten, kdo miluje. „Tato konkrétní skladba je inspirována barokní hudbou. U textu jsem od hlavních pořadatelů žádné specifické požadavky nedostal, takže jsem se zaměřil na univerzálnost a romantiku,“ uvedl frontman kapely Antonín Maceček.

Hlavní role Marie Antoinetty se ujala zpěvačka zmíněné historizující skupiny Jana Burdová. „Předně si moc vážím důvěry Šáruš History Fashion, že do hlavní role obsadila zrovna mě. A to i přesto, že nejsem herečka. Mám pouze zkušenosti z dřívějších klipů, kde jsem většinou vystupovala coby muzikantka na pozadí,“ přiblížila situaci Jana Burdová.

Ve videoklipu Ten, kdo miluje se objeví i umělé dorty vyrobené Terezou Jandovou pod značkou Fake Cake. Ty, jak si divák může všimnout, jsou k nerozeznání od jedlých. „Nejprve jsem musela zjistit, jaké druhy sladkostí se tenkrát vůbec pekly. Z pramenů se dochovalo, že čokoládovo-krémový dort, který je nahoře politý čokoládou a ozdobený malinami, byl nejoblíbenější pochoutkou francouzské královny. Výroba této autentické repliky mi zabrala dva dny,“ objasnila výrobu umělých dortů Jandová.

Hudební trailer inspirovaný denním životem Marie Antoinetty natočil a sestříhal Miloslav Bouška, vystupující pod značkou reklamní agentury anamax. „V tomto projektu klademe velký důraz na výtvarné prvky, zatímco v případě spolupráce u jiných hudebních klipů se zaměřujeme více na hudbu samotnou nebo doplňky k hudbě,“ řekl Bouška.

Videoklip Ten, kdo miluje byl v pátek 2. prosince v nově vzniklém podniku CyberGame Coffee&Bar slavnostně pokřtěn a vypuštěn do světa. Nyní ho můžete z pohodlí domova zkouknout i vy, a to na YouTube kanále Šáruš History Fashion.

Fotografie ze křtu klipu a koncertu Lucrezia Borgia:
www.eu.zonerama.com/LenkaMalinova1/Album/9221318
www.eu.zonerama.com/LenkaMalinova1/Album/9221292

Tvůrci klipu:
Režie a kamera – Milan Bouška
Scénář – Šáruš History Fashion
Hudba – Tony Maceček, Lucrezia Borgia
Kostýmy – Šáruš History Fashion
Partneři – FakeCake.cz, Hůlkarna.cz, Zámek Úsobí, anamax.cz

Související odkazy:
www.borgia.cz
www.facebook.com/lucreziaborgiaznojmo
www.bandzone.cz/lucreziaborgia
www.sarus-history-fashion.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 605

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *