RockShock

Internetový rockový magazin

Rhino Bucket se představí v lednu v Kolíně

Text: Zdeněk Stejskal

RHINO BUCKET je hardrocková skupina pocházející z Van Nuys, Los Angeles, Kalifornia. Zjednodušeně řečeno se dá říct, že zní podobně jako AC/DC v období Bona Scotta. V žádném případě se však nejedná o nějakou napodobeninu zmíněné skupiny, nýbrž o originální mistrovské dílo tvůrců fantastických hardrockových skladeb. Krom toho si také zaslouží ocenění jako skupina s jedním z neoriginálnějších a nejbizarnějších názvů historie rocku.

Skupina vznikla v roce 1988 ve složení Georg Dolivo (kytara a sólový zpěv), Greg Fields (kytara), Reeve Downes (baskytara) a Rick Kubach (bicí). V této sestavě vystupovali zhruba rok po losangeleských klubech spolu se svými současníky jako Junkyard, Four Horsemen, Rage Against The Machine a mnoha dalšími. V roce 1989 podepsali smlouvu s Warner Brothers, kteří vydali jejich debutové stejnojmenné album již s novým bubeníkem Liamem Jasonem (ex-Warrior).

Jejich druhé album Get Used To It bylo nahráno v roce 1992 v Memphisu s producentem Terrym Manningem (produkoval alba Led Zeppelin, ZZ Top aj.). Album obsahovalo mimo jiné skladbu Ride With Yourself, která se objevila v kultovním snímku Wayneʼs World. V roce 1993 se ke skupině připojil bubeník Simon Wright (ex-AC/DC, Dio) a o rok později společně vydali třetí album Pain. Následující dva roky se skupina intenzivně věnovala cestování a v roce 1996 vyhlásila pauzu.

Po experimentování v různých hudebních projektech se Rhino Bucket opět spojili v roce 2001, aby pokračovali v započaté cestě. Postu sólového kytaristy se namísto Fieldse ujal Brian ‘Damage‘ Forsythe ze skupiny KIX. Skupina se podílela na hudbě k několika filmům včetně kultovního Rolling Kansas a titulní písně k filmu The Outdoorsmen: Blood, Sweat & Beers. Skupina se opět stává pevnou součástí losangeleské hardrockové scény.

V dubnu 2006 vydali novinku And Then It Got Ugly a vyrazili na turné se spřátelenými Broken Teeth, The Supersuckers a KIX. V roce 2007 představili dvě nová alba Pain & Suffering a No Song Left Behind. Zatímco první je jejich remasterované album z roku 1994 obsahující pět nových skladeb, druhé je kompilace neuveřejněných skladeb a živých nahrávek. V červenci 2007 se do skupiny vrátil Simon Wright při příležitosti festivalu Rocklahoma. V květnu 2009 vydali další album The Hardest Town a nahráli také titulní skladbu Welcome To Hell k filmovému trháku Wrestler s Mickeym Rourkem. Rok 2010 strávili na turné po USA a Evropě a vydali také další řadové album Whoʼs Got Mine? O dva roky později přišli s živákem Sunrise On Sunset Blvd a v roce 2017 s dlouho očekávanou novinkou The Last Real Rock Nʼ Roll.

Skupina se k nám vrací se svou šílenou rock’n‘rollovou jízdou po několika letech a své jediné CZ vystoupení evropského turné 2023 odehraje v kolínském Společenském domě.

Celý večer otevře legendární MERLIN v čele s nezničitelným frontmanem Danem ‘Zeppelinem‘ Horynou – netřeba představovat blíže.

Aktuální sestava Rhino Bucket:
Georg Dolivo – kytara, zpěv
Brian ‘Damage‘ Forsythe – kytara (též KIX)
Reeve Downes – baskytara
Dave DuCey – bicí (ex-WWIII, Warrior)

Videa:
www.youtube.com/watch?v=brKzBs6zDXc
www.youtube.com/watch?v=ym_NDyiUeiE

Rhino Bucket (USA) – Euro Tour 2023, speciální host: Merlin a Dan Horyna
18. 1. 2023 – Kolín, Městský společenský dům

Předprodej v MSD Kolín nebo na www.myguitarstraps.cz za 350 Kč nebo přímo na místě v den koncertu za 400 Kč.

FB událost – www.facebook.com/events/637004541382701

Související odkazy:
www.rhinobucket.com
www.myguitarstraps.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 731

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *