RockShock

Internetový rockový magazin

Slavkov Open se vrací do zámecké zahrady s hlavními vystupujícími Deep Purple a Hollywood Vampires

Text: Echopromotion

Již tradiční hudební festival Slavkov Open se v roce 2023 rozšiřuje na dvoudenní bitvu rockových císařů. 15. července se po deseti letech do zámeckého parku ve Slavkově u Brna vrátí britská rocková legenda DEEP PURPLE a o den později Slavkov přivítá nejsympatičtějšího ‘piráta z Karibiku‘ na světě Johnnyho Deppa jako člena americké superskupiny HOLLYWOOD VAMPIRES. Dále v ní hrají a zpívají takové hvězdy jako kytarista skupiny Aerosmith Joe Perry nebo další americká rocková legenda, zpěvák Alice Cooper.

Vstupné na jednotlivé dny je 1890 Kč, novinkou je také možnost zakoupení dvoudenní vstupenky za zvýhodněné vstupné 3490 Kč. O dalších hostech tohoto unikátního rockového svátku budou pořadatelé informovat v nejbližších dnech.

Deep Purple
Tato britská rocková stálice přijede do Slavkova u Brna oslavit neuvěřitelných 55 let na hudební scéně. Kapela je spolu s Led Zeppelin a Black Sabbath považována za průkopníky hard rocku. Kapela je a byla vždy složená ze špičkových hudebníků, kteří skvěle doprovázeli nezaměnitelný hlas zpěváka Iana Gillana. Jejich LP desky jako Machine Head, Made In Japan či Perfect Strangers patří do rockové síně slávy a píseň Smoke On The Water, inspirovaná požárem budovy při koncertu Franka Zappy, se stala nesmrtelnou. Deep Purple za celou svoji kariéru zažili vrcholy i pády, dokonce i rozpad kapely, ale vždy se dokázali vrátit. Přežili odchod Iana Gillana a jeho nahrazení Davidem Coverdalem, přežili i odchod fenomenálního kytaristy Ritchieho Blackmorea, rozpad kapely či odchod fanoušky milovaného klávesáka Jona Lorda. V současné době skupina koncertuje v sestavě, ve které jsou hned tři zakládající členové kapely, a to zpěvák Ian Gillan, bubeník Ian Paice a baskytarista Roger Glover. Sestavu doplňuje vynikající klávesák Don Airey a kytarový irský mág Simon McBride.

Hollywood Vampiers
Americká superskupina, kterou založili před deseti lety Johnny Deep, Joe Perry a Alice Cooper. Kapela byla založena s cílem uctívat hudbu rockových hvězd, které zemřely v 70. letech. Za svoji éru natočili dvě alba. V roce 2015 první s názvem Hollywood Vampires, na kterém se představil i Paul McCartney, a v roce 2019 poté vydali studiovku Rise. Na koncertech vedle tří zmíněných hvězd hrají kytarista Tommy Henriksen, bubeník Glen Sobel, baskytarista Chris Wise či klávesák Buck Johnson. Název kapely i prvního alba je inspirován pijáckým spolkem největších rockových hvězd v čele s Alicem Cooperem. Kdo se chtěl stát součástí, musel na jednom z večírků, které probíhaly v Londýně nebo Los Angeles, ‘přepít‘ všechny stávající členy. Řada z nich se i proto nedožila let osmdesátých. Těm všem proto kapela na svých koncertech skládá poctu. Diváci se tak mohou těšit na hity takových umělců a kapel, jako jsou John Lennon, Led Zeppelin, The Who, The Doors a další. K nejlepším předělávkám kapely patří například Hendrixova Manic Depression či Wholle Lotta Love od Led Zeppelin. I když by se na první pohled mohlo zdát, že skupina těží z herecké popularity Johnnyho Deepa, čas dokázal, že spojení zpěváka a skladatele Alice Coopera s brilantním kytaristou slavných Aerosmith Joem Perrym a samozřejmě charismatickým Johnnym Deepem bylo nadmíru šťastné. Pod hvězdami slavkovského zámeckého parku nás tak čeká večer plný nejlepší světové rockové hudby.

Vstupenky v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 28. 11. 2022 v 11.00 hod.

Související odkazy:
www.deeppurple.com
www.hollywoodvampires.com
www.livenation.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 652

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *