RockShock

Internetový rockový magazin

Ceněná Ona, poslední deska Tomáše Kočka, vychází na vinylu

Text: Smile Music

Všestranný TOMÁŠ KOČKO se se svým orchestrem proslavil po celém světě. Stále aktuální a opět úspěšné album Ona jeho specifické world music s moravskými kořeny a rockovým drivem právě vychází jako LP verze u Smile Music Records.

Tomáš Kočko je osobitý moravský písničkář, zpěvák, skladatel, úspěšný producent a badatel v oblasti původní moravské a slovanské umělecké tvorby, historie i religionistiky. Je také hercem, moderátorem, režisérem nebo držitelem několika Cen Anděl a výhercem prestižního evropského festivalu folkové a etnické hudby Etnosphere.

Když nastal covid, po více než dvaceti letech aktivního hraní, kdy na koncertech po celé Evropě jeho orchestr šířil slávu moravských hudebních tradic, musel koncertní činnost omezit. A jelikož ‘bez koncertů nejsou koláče‘, spustili na připravovanou desku crowdfunding, aby dostali signál, že to celé má smysl. „Z covidové beznaděje nás vytáhli fanoušci. Podrželi nás, díky nim jsme začali natáčet muziku na budoucí CD Ona. Z peněz, které nám poslali, dokonce zbylo i na zpěvník,“ říká ke kampani a nekoncertní době Tomáš Kočko.

Ona, která je o ženách, jež žijí životy svých prabáb a matek, radují se z podobných věcí, řeší podobná dilemata, dělají podobné chyby a podobně se rovnají se životem a svým údělem a zároveň své životy předávají dál svým dcerám, vnučkám…, vyšla na Silvestra 2021. Ona je o ženských archetypech ukrytých ve folkloru s rockovým nápřahem i metalovými riffy, neb ženu lze oslavit něžnými tóny flétny, ale i drsným tónem elektrické kytary.

Ona se pak držela tři měsíce v TOP 20 World Music Chart Europe, takže Tomáš u vydání alba na LP bilancuje a jásá: „LP Ona, náš první vinyl, mi přijde jako pěkná pointa, jako dobrá tečka příběhu alba, které málem nevzniklo. Na přebalu Ona je znak trojjediné bohyně. Sláva jí a sláva našim fanouškům.“

Soubor devíti lidových písní-příběhů, jež jsou až na jednu výjimku vyprávěné ženami, vychází na formátu LP u Smile Music Records.

Ona na YouTube – www.youtube.com/ona
Ona na Spotify – www.open.spotify.com/ona

Související odkazy:
www.kocko.cz
www.facebook.com/tomaskockorchestr


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 596

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *