RockShock

Internetový rockový magazin

ETEF 2023 oznamuje další kapely – Isole, Morost a Ingrowing

Text: Johan

Zdravíme všechny fanoušky UG metalu. Doufáme, že se, stejně jako my, všichni těšíte na osmý ročník ETEF – Enter The Eternal Fire festivalu. Ten se uskuteční 21.–22. 7. 2023 ve Volyni v areálu koupaliště v jižních Čechách. Naváže na předchozí ročníky z let 2015–2020 a 2022.

Po dříve oznámených skupinách CRAFT, FAÜST a TORTHARRY představujeme další tři.

ISOLE (Švédsko)
Po letošní velice úspěšné ETEF edici jsme slíbili, že opět přivezeme jednu z nejvíce divácky ceněných kapel. Slib plníme částečně, avšak plnohodnotně. Isole, to je ze tří čtvrtin sestava Ereb Altor. Epic/doommetalová kapela vznikla pod názvem Forlorn v roce 1990. I Hate Records je oslovili v roce 2003. S nově podepsanou smlouvou a velkou motivací kapela usoudila, že je vhodné přijmout nový název, a tak vznikli Isole. S jejich prvními nahrávkami si Isole dokázali zajistit vynikající pověst v doommetalovém undergroundu. Ve své diskografii mají již sedm dlouhohrajících alb. Jejich tři nejnovější díla, Born From Shadows, The Calm Hunter a Dystopia, působivě udržují zaslouženou pozici Isole a zaručují nefalšovaný doom metal i pro ETEF 2023.

MOROST (Slovinsko)
Na ETEF pódium patří i trocha progresivního death metalu. To je kapela Morost, tvořená již renomovanými metalovými muzikanty, která se poprvé začala objevovat na pódiu po vydání svého velmi dobře přijatého debutového alba Solace In Solitude v roce 2014. Tvorba komplexní metalové hudby Morost zkoumá a překonává hranice extrémního hudebního projevu, a to jak ve studiu, tak na pódiu. Aktuální album nese název Forged Entropy (2021). Sofistikované metalové kompozice této slovinské kapely vám přinesou nečekané zážitky od syrového black metalu přes bažinné groove psychedelie až po pomalý death metal a blastbeaty.

INGROWING (Česká republika)
Kultovní Ingrowing bastardi jsou zpět! V té nejzarytější sestavě Vlakin–Pouzar–Zbyňa se tahle nejen jihočeská death/grindcorová legenda vrací na pódia. Od svého vzniku (1996) mají na svém kontě velkou haldu LP, EP i split alb. Za svou dosavadní existenci odehráli Ingrowing kolem 900 koncertů ve více než 20 státech tří kontinentů po boku legend, jako jsou například Napalm Death, Exhumed, Isacaarum. Účastnili se nejprestižnějších festivalů, jako jsou Maryland Death Fest (USA), Fuck The Commerce (D), Obscene Extreme (CZ), Brutal Assault (CZ) a další. Ingrowing v rámci letní festivalové sezony exkluzivně na ETEF 2023, pokud jde o jižní Čechy!

Vstupenky:
Aktuálně jsou vstupenky v prodeji za 1150 Kč, opět limitovaná edice 100 ks. Pokud chcete pořídit vstupenky za akční ceny, neváhejte. Aktuální ceny vstupenek sledujte na webu festivalu www.etef.cz/vstupenky.html, kde je možné lístky objednávat.

Dosud potvrzené kapely:
Craft (black metal, Švédsko)
Isole (epic/doom metal, Švédsko)
Morost (progressive/death metal, Slovinsko)
Ingrowing (death metal/grindcore, Česká republika)
Faüst (thrash metal, Česká republika)
Tortharry (death metal, Česká republika)

Další potvrzené kapely budou postupně zveřejňovány na FB a webu akce, sledujte tedy naše informační kanály pro nejčerstvější informace.

ETEF = (old school metal + přívětivé prostředí prvorepublikového koupaliště + rodinná přátelská atmosféra + levné občerstvení + stanování zdarma přímo v areálu + parkování zdarma max. pět minut pěšky) = zábava pro metalové tradicionalisty!

Související odkazy:
www.facebook.com/eteffest
www.etef.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 770

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *