RockShock

Internetový rockový magazin

Metronome Prague 2023 představuje první hvězdu – M83

Text: David Gaydečka

Největší pražská mezinárodní hudební a umělecká událost začíná odkrývat programové karty šestého ročníku, který se uskuteční 22.–25. 6. 2023 na pražském Výstavišti. K nejsilnějším zážitkům bude bezesporu patřit hvězdný elektronický projekt M83. Nejlevnější vstupenky z limitované edice 2023 kusů jsou již v prodeji na www.metronome.cz.  

Potvrzeno, Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Skupinu založili v roce 1999 na střední škole v Antibes Anthony Gonzalez a Nicolas Fromageau pod názvem M83, který byl inspirován galaxií Messier 83 v souhvězdí Hydry. Své první album M83 nahráli na jaře roku 2001 a již jejich druhá deska Dead Cities, Red Seas And Lost Ghosts se setkala s mezinárodním ohlasem a vynesla je do nejvyšších pater elektronické hudební scény.

V roce 2006, po americkém turné ke třetímu albu Before The Dawn Heals Us, Nicolas Fromageau skupinu opouští. Jednohvězdná M83 ale září dál a nezdá se, že by jí odchod Nicolase nějak ublížil. Naopak, následují další úspěšná alba Digital Shades Volume 1 (2007), Saturdays = Youth (2008), Hurry Up, Weʼre Dreaming (2011), Junk (2016) a DSVII (2019).

M83 získali v roce 2012 nominaci na MTVU Woodie Awards s videem k písni Midnight City a v roce 2013 na Grammy Awards za alternativní dvojalbum Hurry Up, Weʼre Dreaming.

Metronome Prague 2023 pokračuje v plné síle a s odhodláním potvrdit své postavení nejvýznamnější hudební a umělecké události v Praze, a to za pomoci 8 samostatných scén s více než 50 hudebními projekty čítajícími přes 300 umělců, kteří na nich vystoupí. V žánrově bohatém hudebním programu plném zvučných jmen světové i tuzemské provenience si každý návštěvník bez rozdílu věku najde to své.

Již pošesté se bude Metronome Prague konat v areálu Výstaviště Praha, tedy přímo v centru hlavního města. A to je u akce takové velikosti opravdu výjimečné. Exkluzivní program není zdaleka vším, co nabízí – nebývalý komfort pro návštěvníky, dostatek míst k sezení, chill-out zóny nebo bohatá gastronomie umocňují celkový zážitek a přispívají k maximální spokojenosti návštěvníků.

Prodej vstupenek na nadcházející ročník již byl spuštěn na webu www.metronome.cz – k dispozici jsou nyní třídenní vstupenky, prodej dalších kategorií a vstupenek na Metronome Warm-Up bude zahájen později.

O Metronome Prague:
Metronome Prague – Music And Arts Fair je čtyřdenní hudební a umělecká událost, která poskytuje návštěvníkům unikátní zážitky přímo v centru Prahy. O neustále rostoucí prestiži doma i v zahraničí svědčí řada světových hvězd, které na akci vystoupily: Nick Cave, Underworld, Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, Tom Odell, Ella Eyre, David Byrne, John Cale, Massive Attack a další. Z tuzemské scény se zde představili mimo jiné Alice s Danem Bártou, Lenny, Prago Union nebo Redzed, Ohm Square, Floex, Ille, Tata Bojs, David Koller s Katarzií či skupina Mig 21 s Orchestrem a Sborem Národního divadla v Praze. Na minulý ročník zavítalo rekordních 22 000 návštěvníků.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 938

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *