RockShock

Internetový rockový magazin

Čechomor a Kandráčovci zpečetili letošní spolupráci vydáním společného alba Kandráčomor

Text: Warner Music

Skupiny ČECHOMOR a KANDRÁČOVCI letos podnikly společné turné, a kromě tisíců nadšených diváků je jeho výsledkem živá nahrávka pořízená v prostředí zámecké zahrady v Telči. Album Čechomor + Kandráčovci = Kandráčomor vyšlo právě v těchto dnech.

Obě skupiny staví na folkloru. Mají na něj trochu jiný pohled, a právě tento fakt je vzájemně obohacuje a skýtá atraktivní možnosti. „Už po našem prvním soustředění na začátku roku bylo jasné, že naše spolupráce bude velkolepá,“ říká ke spojení s jedním z nejpopulárnějších souborů na Slovensku kapelník Čechomoru Karel Holas. Potvrdilo se to hned při prvním společném vystoupení uspořádaném na podporu Ukrajiny. Mimořádnost koncertu navíc podtrhla skutečnost, že se odehrával na dvou místech současně: „Hráli jsme spolu přes hudební most a s výsledkem jsme byli spokojení. Vybralo se přes 12,5 milionu korun,“ upřesňuje zpěvák a kytarista František Černý.

Písničky zaznamenané na albu Kandráčomor vznikly – nebo byly přearanžovány – unikátně pro společné turné. „Nešlo o dvě samostatná vystoupení, v průběhu koncertu jsme se s Kandráčovci několikrát propojili v jeden celek. Přidala se dokonce i hostující zpěvačka Martina Pártlová,“ doplňuje Karel Holas.

„Spoločný projekt s legendou českého folku je naplnenie chlapčenského hudobného sna Kandráčovcov,“ přiznává Ondrej Kandráč a dodává: „Úžasnú atmosféru tohto koncertu zaznamenala tiež televízia JOJ a na výsledok sa budeme môcť pozrieť už koncom roka 2022. Tešíme sa, že na českú časť turné nadviaže v budúcom roku časť slovenská.“

Skupina Čechomor vznikla v roce 1988. Své příznivce i respekt kritiků si získala především nápaditým aranžmá a osobitou interpretací hudby, jejímž základem byly a jsou lidové písničky. Přelomovým rokem byl pro Čechomor rok 2001, kdy získal tři Ceny Anděl (jako ‘Skupina roku‘, za album Proměny i za stejnojmennou skladbu). Mimořádně populární slovenskou skupinu Kandráčovci založil v roce 2004 primáš Ondrej Kandráč z Krásné Lúky. Jejími členy jsou bývalí hudebníci z různých folklorních souborů. Jako jediní na Slovensku získali Kandráčovci Platinovou desku za lidovou hudbu, a to celkem čtyřikrát.

Album na digitálních službách – www.wmcz.lnk.to/KNDRCMR

Související odkazy:
www.kandracovci.sk
www.cechomor.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 585

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *