RockShock

Internetový rockový magazin

29. ročník hudebního festivalu Benátská! s Impulsem se vrací a odhaluje první účinkující, kteří se představí na třech pódiích

Text: Turner
Foto: Pavel Novák

Příští rok se již podevětadvacáté otevřou brány jednoho z nejoblíbenějších festivalů u nás – Benátská! s Impulsem. Návštěvníkům ve dnech 27.–30. července 2023 opět nabídne bohatý program pro celou rodinu, zaměří se i na mladou scénu a přinese, jak je zde dobrým zvykem, hudební vystoupení napříč žánry. Vstupenky za nejvýhodnější cenu jsou již v prodeji na www.benatska.cz a v síti Ticketstream.

První den festivalu láká na tradiční ‘slovenský‘ večer, který se na Benátskou! vrací po sedmi letech. „V minulosti jsme několikrát věnovali jeden večer jenom slovenským hudebníkům a vždy to mělo velkou diváckou odezvu. Chceme se k této tradici vrátit, a tak se v rámci čtvrtečního zahajovacího večera mohou diváci těšit na hvězdy slovenské pop music: VAŠA PATEJDLA s kapelou, PETERA NAGYE a INDIGO, RICHARDA MÜLLERA a závěr večera bude patřit skupině NO NAME,“ říká jeden ze spoluorganizátorů Petr Pečený.

„Ve čtvrtek otevře své brány i Hudební stan Rádia Impuls už s tradičně rockovějším programem, který zaštiťuje sesterské rádio RockZone 105,9. Vystoupí tu mimo jiné BRUTUS, SPS, OVČIE KIAHNE či liberecká punková legenda KOHOUT PLAŠÍ SMRT a také vítěz soutěže rádia RockZone 105,9, ve které se v letošním roce objevila řada velmi zajímavých kapel,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

Program 29. ročníku bude jako vždy pestrý. Na třech pódiích se vystřídají mimo jiné MIRAI, MŇÁGA A ŽĎORP, IVAN HLAS, TRAUTENBERK, KAMIL STŘIHAVKA, DOGA, HORKÝŽE SLÍŽE – a to je jen malý výčet vystupujících. Pořadatelé budou postupně zveřejňovat další zvučná jména.

„Já osobně jsem rád, že jsme se opět domluvili s kapelou Mirai. Jejich vystoupení mělo letos u fanoušků obrovský ohlas a rozhodně patřilo k jedněm z vrcholů festivalu. A tak jsme si společně řekli, proč to nezopakovat, navíc když jsme oba kolegové z právní branže,“ dodává s úsměvem Petr Pečený.

Benátská! je pro nás jedna z nejpovedenějších akcí u nás a rádi se tam s kapelou vracíme. V Liberci máme spoustu hudebních přátel a je to vždycky i velký mejdan muzikantů. Tak se těšíme,“ vzkazuje frontman skupiny Mirai Navrátil. Vystoupení Mirai bude navíc jediné v libereckém kraji během prázdnin příštího roku.

„Snažíme se být stále festivalem nejen rodinným, ale chceme přilákat i mladou generaci. Na sobotní večer připravujeme stage s těmi, kdo právě u nich nejvíce bodují. Mimo jiné to bude VIKTOR SHEEN, SHARLOTA, ROBIN MOOD, MARPO & TROUBLEGANG,“ nechává ještě nahlédnout do připravovaného line-upu Pavel Mikez.

O dalších dvou headlinerech zatím festival jedná a dle slov Pavla Mikeze je ve hře řada zajímavých jmen domácí i zahraniční hudební scény.

Festival Benátská! s Impulsem se koná v malebném areálu ve Vesci u Liberce. Mimo hudebních vystoupení nabízí také doprovodný program, skvělé služby, kvalitní kuchyni, regionální potraviny, tradiční festivalovou vinárnu, dostatečné množství pravidelně udržovaných záchodů, velké parkoviště, oddechové zóny, dětský koutek a spoustu dalších aktivit.

Zvýhodněné vstupenky na 29. ročník festivalu Benátská! s Impulsem jsou již nyní k dostání na www.benatska.cz. Kompletní celofestivalovou vstupenku je možné koupit za cenu 1690 Kč už jen do 20. listopadu 2022.

Související odkazy:
www.benatska.cz
www.facebook.com/benatskanoc.cz
www.instagram.com/benatska


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1376

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *