RockShock

Internetový rockový magazin

Kult nikdy nezemře! MetalGate brzy vydá další díl úspěšné knižní série o black metalu

obal knihy

Text: MetalGate

Před rokem vtrhly na tuzemský trh hned dvě knihy o black metalu z dílny anglického spisovatele DAYALA PATTERSONA. Black metal: Evoluce kultu a Black metal: Předehra ke kultu měly úspěch u čtenářů i kritiků, proto se nakladatelství MetalGate rozhodlo ve vydávání této série pokračovat. Již brzy se tak sbírka čtenářů rozšíří o třetí díl s podtitulem Kult nikdy nezemře.

Dílo, jehož originál vyšel v roce 2015, nabídne 19 kapitol rozdělených do tří částí. Navazuje na první dvě knihy, s nimiž tvoří jeden velký celek. „V první části se Dayal vrací do Norska ke kapelám, na něž se v minulých dílech dostalo buď jen okrajově, nebo vůbec, jmenovitě například Satyricon, Manes, Kampfar, Solefald či Wardruna,“ popisuje Ondřej Šmejkal z MetalGate. „Druhá část pak nabízí bližší pohled na polskou blackovou scénu, konkrétně na kapely Xantotol, Mastiphal, Arkona, Evilfeast, Mgła a Kriegsmachine. Závěrečná třetí část je věnována fenoménu depresivního black metalu, přičemž hlavní roli zde hrají kapely Strid, Bethlehem, Silencer, Forgotten Tomb a Total Negation.“

Stejně jako u předešlých knih nechybí fotografie, které skvěle dotvářejí atmosféru celého díla.

Byť se Kult nikdy nezemře výborně doplňuje s Evolucí kultu a Předehrou ke kultu, dá se zároveň mluvit o samostatné řadě; ostatně nyní vycházející kniha má v podtitulu ‘díl první‘. „Cílem Kult nikdy nezemře je zveřejnění nových textů týkajících se tématu, které se jednoduše mohly stát součástí první knihy, kdybych nemusel dodržet daný rozsah. Knihy z řady Black Metal v podstatě považuji za součást jednoho velkého osobního projektu, jehož cílem je postupné skládání úplného obrazu blackmetalového hnutí a jeho různých podob, odnoží a variací,“ uvádí autor v předmluvě knihy.Black Metal: Kult nikdy nezemře vyjde 14. listopadu. Už nyní se dá předobjednat na stránkách MetalGate, kde si zároveň můžete pořídit i první dva díly, a to buď samostatně, nebo jako celek za zvýhodněnou cenu.

Ukázka z knihy – www.metalgate.cz/black-metal


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 687

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *